ING Commercial Finance utrzymuje pierwszą pozycję na rynku

Obroty ING Commercial Finance wzrosły do 17,8 miliardów złotych na koniec trzeciego kwartału 2016 roku. Spółka tym samym utrzymuje pozycję lidera rynku faktoringu w Polsce.

W trzecim kwartale nasza spółka sfinansowała wierzytelności na kwotę 6,34 mld zł, a łącznie po 3 kwartałach ich wartość wyniosła 17,8 mld zł. Znacznie wzrosła również liczba obsługiwanych klientów, dzięki czemu utrzymaliśmy najwyższą wysoką pozycję rynkową w Polsce.

 

Zainteresowanie przedsiębiorców, którzy są coraz bardziej świadomi zalet korzystania z usług faktoringu, jest dla nas bazą do ciągłego rozwijania działalności. Wszystkie te działania przełożyły się na 33 proc. wzrost obrotów w stosunku do analogicznego okresu w 2015 roku – powiedział Tomasz Mazurkiewicz, prezes ING Commercial Finance.

Na koniec trzeciego kwartału 2016 roku wartość obrotów ING Commercial Finance wyniosła 17 874 milionów złotych w porównaniu z 13 435 milionów złotych na koniec trzeciego kwartału 2015 roku. Spółka utrzymuje swój udział w rynku na poziomie 16%.

Jak podaje Polski Związek Faktorów, na koniec września 2016 roku obroty jego członków osiągnęły łączną wartość 112 689 milionów złotych (94 096 milionów złotych w analogicznym okresie 2015 roku) i były wyższe o 19,8% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Źródło: ING Bank Śląski

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.