ING Bank Śląski w finale konkursu Lider Informatyki

ING Bank Śląski znalazł się w gronie trzech instytucji finansowych zakwalifikowanych do finału 16. edycji konkursu „Lider Informatyki”, w kategorii „Bankowość i finanse. Konkurs, organizowany przez redakcję „Computerworld”, promuje przedsiębiorstwa i instytucje, które najefektywniej wykorzystują rozwiązania ICT w biznesie i swojej działalności.

Celem konkursu „Lider Informatyki” jest wyróżnienie przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych najlepiej wykorzystujących ICT (Information and Communications Technology) w swojej działalności. Jury ocenia innowacyjność zgłoszonych projektów, rolę IT w organizacji firmy oraz poziom wspierania przez ICT wartości i procesów biznesowych.

ING Bank Śląski zgłosił do konkursu następujące rozwiązania:

  • Orange Express – aplikację do obsługi detalicznych procesów kredytowych we wszystkich kanałach dystrybucyjnych. Dzięki automatycznej decyzji kredytowej proces udzielania kredytu jest szybszy, a klient nie musi przychodzić do banku kilka razy,
  • ING Księgowość – aplikacja umożliwiająca świadczenie klientom korporacyjnym usług finansowo-księgowych i kadrowo-płacowych z wykorzystaniem internetu, bez konieczności bezpośredniego kontaktu osób obsługujących z klientem. Jest to możliwe dzięki zintegrowaniu narzędzi z systemami bankowymi,
  • Opłatomaty – zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które umożliwia klientom samodzielne dokonanie opłaty np. w urzędzie, poprzez wybór rodzaju płatności za pośrednictwem ekranu dotykowego oraz zeskanowanie kodu wielowymiarowego (2D)

oraz

  • Bankomaty zbliżeniowe w kategorii innowacyjny projekt,
  • Enterprise 2.0 w kategorii w kategorii wdrożenie telekomunikacyjne.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 26 września br. w Warszawie. Podczas Gali zostaną wyłonieni laureaci nagród za ciekawe wdrożenie telekomunikacyjne i projekty proekologiczne.

Źródło: ING Bank Śląski

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.