Strona główna Wiadomości ING Bank Śląski dwukrotnie nagrodzony w rankingu Gwiazdy Bankowości

ING Bank Śląski dwukrotnie nagrodzony w rankingu Gwiazdy Bankowości

ING Bank Śląski dwukrotnie nagrodzony w rankingu Gwiazdy Bankowości

Dziennik Gazeta Prawna oraz Pwc wyłonili Najlepsze Banki 2014 roku. W rankingu „Gwiazdy Bankowości” ING Bank Śląski znalazł się na podium w kategoriach struktura biznesu oraz innowacyjność.


W rankingu oceniono banki z grupy spółek akcyjnych, które wypełniły ankietę w zakresie danych ze sprawozdań finansowych. Banki zostały ocenione w czterech kategoriach: tempo rozwoju, struktura biznesu, dochodowość i efektywność, innowacyjność oraz zbiorczo za całokształt działalności.

 

ING Bank Śląski zajął trzecie miejsce w kategorii struktura biznesu. W tej kategorii pod uwagę brano wyniki banków w zakresie udziału kredytów i kapitałów własnych w sumie bilansowej, współczynniki kredytów do depozytów, a także udział wyniku prowizyjnego w przychodach. Ocena była uzależniona od tego, jak poszczególne instytucje wypadały względem średniej rynkowej. W tej części rankingu oceniano również typowe wskaźniki wykorzystywane do oceny stabilności banków: współczynnik kapitałowy, udział kredytów zagrożonych i wskaźnik pokrycia złych kredytów rezerwami.

 

ING zajął również trzecie miejsce w kategorii innowacyjność. W tej kategorii członkowie jury dokonywali subiektywnej oceny rozwiązań zgłoszonych przez same banki. Kapituła pod uwagę brała nie tylko przełomowość innowacji, ale też to, czy jej wdrożenie zakończyło się sukcesem rynkowym, czy była to innowacja produktowa, czy np. procesowa albo marketingowa, a także na ile dana innowacja przyczynia się do interakcji z otoczeniem, np. z innymi branżami. Pod uwagę brano również element obiektywny – udział klientów, którzy korzystają z bankowości internetowej i mobilnej.

 

ING Bank Śląski zgłosił do konkursu m.in. elektroniczny portfel V.me by Visa, pozwalający na szybkie opłacanie zakupów dokonywanych w sklepach internetowych, a także system bankowości mobilnej. Ten ostatni został w ostatnim czasie wzbogacony o możliwość wysłania pieniędzy do dowolnego banku w Polsce bez znajomości numeru, rozliczania się ze znajomymi, a także dodawania i bezpiecznego przechowywania paragonów zakupowych.

Źródło: ING Bank Śląski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.