Strona główna Wiadomości Giełdowe podsumowanie roku 2016 – nagrody dla PKO BP i Domu Maklerskiego

Giełdowe podsumowanie roku 2016 – nagrody dla PKO BP i Domu Maklerskiego

Giełdowe podsumowanie roku 2016 – nagrody dla PKO BP i Domu Maklerskiego

Dwie nagrody dla Domu Maklerskiego oraz jedna dla PKO Banku Polskiego. Tak wygląda zestawienie wyróżnień przyznawanych przez Giełdę Papierów Wartościowych i KDPW podczas Gali podsumowującej miniony rok. Wydarzenie miało na celu wyłonienie laureatów spośród najważniejszych i najaktywniejszych instytucji rynku kapitałowego.

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego został nagrodzony za najwyższą wartość obrotów animatora w obrotach sesyjnych obligacjami nieskarbowymi na rynku Catalyst, oraz za najwyższy udział animatora w wolumenie obrotów opcjami indeksowymi. PKO Bank Polski zdobył natomiast pierwszą nagrodę w kategorii „najwyższa wartość transakcji OTC rozliczonych w KDPW_CCP w 2016 roku”.

– Dom Maklerski PKO Banku Polskiego systematycznie buduje wiodącą pozycję wśród domów maklerskich, a miniony, jubileuszowy dla nas rok był szczególnie udany. Udało nam się znacząco umocnić udziały we wszystkich segmentach działalności. Jest to efekt ciężkiej pracy całego zespołu. Nagrody przyznane podczas Gali pokazują, że umocnienie naszej pozycji jest dostrzegane przez rynek i ekspertów – podkreśla Filip Paszke, dyrektor Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

W Gali udział wzięli przedstawiciele najważniejszych instytucji rynku kapitałowego – emitentów, domów maklerskich, banków, firm inwestycyjnych oraz organizacji i stowarzyszeń branżowych. Organizatorem wydarzenia była Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, a partnerami KDPW, KDPW_CCP oraz BondSpot S.A.

DM PKO Banku Polskiego – siła rynkowa i systematyczny rozwój

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest jednym z najstarszych domów maklerskich w Polsce, prowadzi swoją działalność od 1991 roku. Przez ponad 25 lat funkcjonowania wyspecjalizował się w obsłudze maklerskiej klientów instytucjonalnych i indywidualnych. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m. in. nagrodę miesięcznika Forbes w 2014 roku za jakość obsługi bezpośredniej, profesjonalizm pracowników, funkcjonalność platformy internetowej, dostęp do informacji i notowań, jakość analiz i rekomendacji oraz ofertę edukacyjną.

 

Dom Maklerski jest również laureatem statuetki „Byki i niedźwiedzie” w kategorii Dom Maklerski Roku 2015 przyznanej przez Gazetę Giełdy „Parkiet”. W ostatnim czasie zajął także pierwsze miejsce w rankingu przygotowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych i Bankier.pl. Inwestorzy docenili przede wszystkim jakoś obsługi i profesjonalizm pracowników. Najwyższe noty uzyskała także platforma transakcyjna, jakość analiz oraz oferta edukacyjna.

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego był także współorganizatorem i zakończonej właśnie w Londynie konferencji CEE Capital Markets. Podczas wydarzenia około 40 spółek z Polski i innych krajów regionu Europy Środkowo-Wschodniej spotykało się z zagranicznymi inwestorami instytucjonalnymi. Było to największe tego typu wydarzenie organizowane poza Polską.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.