Dywidenda Citi Handlowy

Na wczorajszym posiedzeniu Rady Nadzorczej pozytywnie zaopiniowano wniosek Zarządu Banku i podjęto uchwałę w sprawie przeznaczenia na wypłatę dywidendy 98 procent jednostkowego zysku netto za 2016 rok.  Zaproponowana kwota wynosi 591 887 988  zł, czyli na jedną akcję zwykłą przypadnie 4 złote 53 groszy. Tym samym akcjonariusze Banku kolejny rok z rzędu znajdują się w gronie beneficjentów dywidendy w sektorze bankowym.

 

– Strategiczne decyzję jakie podjęliśmy kilka, kilkanaście lat temu dzisiaj procentują i pozwalają nam zachować pełną przewidywalność. Pozostajemy instytucją, która konsekwentnie realizuje swoje zobowiązania wobec akcjonariuszy, inwestorów, ale także wobec swoich klientów i pracowników, powiedział Sławomir S. Sikora, prezes Citi Handlowy, Nasi akcjonariusze mogą otrzymać jedną z najwyższych stóp dywidendy na rynku akcji w sektorze bankowym. Nasi klienci zaś mogą mieć pewność, że ich partnerem finansowym pozostaje bank, dla którego kluczowe pozostają bezpieczeństwo i stabilność.  

 

Bank konsekwentnie od debiutu giełdowego wypłaca swoim akcjonariuszom dywidendę – z wyłączeniem sytuacji z 2008 roku, która wynikała z uwarunkowań zewnętrznych. Citi Handlowy w 2017 roku jest w gronie banków, które spełniły wszystkie kryteria nałożone przez KNF.

 

Rada Nadzorcza rozpatrzyła i pozytywnie zaopiniowała wniosek Zarządu w sprawie terminu ustalenia prawa do dywidendy na dzień 3 lipca 2017 roku oraz terminu wypłaty dywidendy na dzień 20 lipca 2017 roku.

 

Propozycja Zarządu wraz z opinią Rady Nadzorczej zostanie przedłożona Walnemu Zgromadzeniu w celu podjęcia uchwały.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.