Strona główna Wiadomości Getin Noble Bank zrekompensuje Klientom wydłużony czas rozpatrywania reklamacji

Getin Noble Bank zrekompensuje Klientom wydłużony czas rozpatrywania reklamacji

Getin Noble Bank zrekompensuje Klientom wydłużony czas rozpatrywania reklamacji

Getin Noble Banku podjął decyzję o wypłacie rekompensaty finansowej w wysokości 100 zł wszystkim Klientom, których reklamacje były rozpatrywane dłużej niż wynikało to z umów lub wewnętrznych regulacji Banku. Zobowiązanie dotyczy reklamacji złożonych w latach 2012-2014. Podjęta decyzja jest elementem strategii Banku, której celem jest budowa instytucji przyjaznej Klientom. Podejmowane od 2014 roku działania spowodowały spadek reklamacji o prawie 40% oraz dwukrotne skrócenie czasu ich rozpatrywania.

 

„Naszym celem, zgodnie z realizowaną strategią, jest znacząca poprawa jakości obsługi Klientów oraz pro-kliencka postawa we wszystkich podejmowanych przez nas działaniach. Dlatego już po raz drugi zdecydowaliśmy się na dobrowolne zobowiązanie wobec UOKiK, którego celem jest zrekompensowanie niedogodności naszym Klientom” – powiedział Krzysztof Rosiński, Prezes Zarządu Getin Noble Banku. „Nasze działania widoczne są nie tylko w rosnącym poziomie satysfakcji Klientów, ale również w znaczącym spadku składanych reklamacji. Porównując rok do roku ich liczba zmniejszyła się o blisko 40%.” – dodaje.

 

W celu zwiększenia poziomu obsługi Klienta w ramach procesu reklamacyjnego Getin Noble Bank podjął szereg inicjatyw, których efektem jest znaczące skrócenie czasu rozpatrywania uwag i skarg.

W pierwszym półroczu br. wynosił on średnio 12 dni i był o 11 dni krótszy względem analogicznego okresu w ubiegłym roku. Od 2014 roku Bank znacząco zwiększył zespół zajmujący się rozpatrywaniem reklamacji, wprowadził dodatkowe procedury oraz nowoczesne aplikacje wspomagające proces odpowiedzi na reklamacje, jak również utworzył Departament Jakości.

W Banku funkcjonuje również instytucja Rzecznika Klienta, którego celem jest pomoc Klientom w rozwiązywaniu niestandardowych i wymagających szczególnej uwagi kwestii, w tym również analiza odwołań od decyzji Zespołu ds. reklamacji.

Źródło: Getin Noble Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.