Strona główna Wiadomości Getin Noble Bank w sporcie i biznesie fair-play

Getin Noble Bank w sporcie i biznesie fair-play

Getin Noble Bank w sporcie i biznesie fair-play

W sobotę w katowickiej Dolinie Trzech Stawów, ponad pół tysiąca pracowników i przyjaciół Getin Noble Banku uczestniczyło w II etapie Biegu Fair Play, charytatywnego przedsięwzięcia, jakie Bank organizuje w październiku, by wesprzeć rehabilitację pracownicy, która przeszła operację guza rdzenia kręgowego.


– Nie wiem, kto był bardziej zaangażowany w najszybsze przekroczenie mety: 340 dorosłych czy prawie setka dzieci – mówi z uśmiechem Maja Berezowska, organizatorka Biegu z ramienia Getin Noble Banku. Zanim rozpoczął się bieg główny, to właśnie dzieci i nastolatki biły swoje rekordy, pokonując, w zależności od kategorii wiekowej, dystanse na 200, 400 i 600 metrów. Po tym emocjonującym rozpoczęciu, do rywalizacji w duchu fair-play stanęli dorośli: pracownicy i przyjaciele Getin Noble Banku. Za każdą pełnoletnią osobę, która ukończyła Bieg na trasie 5 kilometrów w czasie do 50 minut, Zarząd Getin Noble Banku przekazał 15 PLN na cele rehabilitacyjne 32-letniej Katarzyny Fijałkowskiej z Warszawy.

– W miejscu znanym ze sportowej atmosfery, gdzie odbywa się m.in. Maraton Kukuczki, po rozgrzewce prowadzonej przez biegacza wysokogórskiego Jarosława Prokopa, ducha pozytywnej rywalizacji widać było w całej kilkusetosobowej grupie biegaczy – dodaje Katarzyna Kubat-Eijeriks współorganizatorka Biegu. Na trasie wytyczonej przez Augusta Jakubika, znanego na całym świecie śląskiego biegacza na dystansach ultra, ramię w ramię pobiegli ze sobą pracownicy różnych departamentów, przedstawiciele wszystkich stanowisk, osoby zarówno debiutujące w maratonach, jak i biegowi weterani. Podjęty przez nich wszystkich wysiłek pozwolił zebrać 5 tys. PLN na rehabilitację koleżanki z Getin Noble Banku, co w połączeniu ze zgromadzoną tydzień wcześniej na analogicznej imprezie we Wrocławiu kwotą daje już 13 tys. PLN. – Wartość złotówki zebranej podczas Biegu Fair Play jest znacznie większa niż tej, którą operujemy na co dzień – dodaje Maja Berezowska.

 

O profesjonalny poziom całych zawodów zadbał Marek Hanaczewski, pasjonat i konsultant sportowy, na co dzień zajmujący się budowaniem grup sportowych w firmach. – Katowice to drugi przystanek Biegu Fair Play, próba generalna przed zawodami, jakie pod koniec października odbędą się w Warszawie, głównej centrali firmy – mówi Marek Hanaczewski. – Choć prognoza pogody zakłada duże ochłodzenie w tym czasie, jestem przekonany, że sportowo-biznesowe emocje w doskonale rozbieganej stolicy rozgrzeją temperaturę Biegu Fair Play do czerwoności – podkreśla.

Źródło: Getin Noble Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.