Strona główna Wiadomości FM Bank PBP na Elektronicznej Giełdzie Kapitału

FM Bank PBP na Elektronicznej Giełdzie Kapitału

FM Bank PBP na Elektronicznej Giełdzie Kapitału

FM Bank PBP S.A. jest pierwszym bankiem, który podpisał umowę z Elektroniczną Giełdą Kapitałową. Bank będzie uczestniczył w aukcjach lokat.

Elektroniczna Giełda Kapitału to platforma aukcyjna łącząca inwestorów dysponujących wolnymi środkami pieniężnymi oraz banki oferujące lokaty, w tym depozyty indywidualnie negocjowane.

– To innowacyjne rozwiązanie pozwoli uczestnikom aukcji wybrać najlepszą dla nich ofertę bez konieczności kontaktowania się z wieloma bankami. Dla nas to sposób na dotarcie do nowych klientów oraz zaprezentowanie im naszych depozytów – mówi Tomasz Biełanowicz, dyrektor zarządzający Departamentu Skarbu w FM Banku PBP S.A.

Z platformy aukcyjnej mogą korzystać samorządy, firmy czy też osoby indywidualne. Oferty inwestorom mogą składać jedynie instytucje kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego.

– Po zalogowaniu na www.GieldaKapitalu.pl inwestorzy podają jaką kwotę i na jaki okres chcą zdeponować. Natomiast banki składają ofertę oprocentowania depozytu na wskazany okres i kwotę (w skali roku). Zastosowanie rynkowego mechanizmu, jakim jest elektroniczna aukcja w czasie rzeczywistym, pozwala na maksymalizację dochodów z lokat. Wynikiem zakończonej aukcji jest ulokowanie przez inwestora w zwycięskim banku środków zgodnie z zaproponowaną stawką – tłumaczy Tomasz Schmitd, prezes Centrum Rozwoju Kapitału, do którego należy Elektroniczna Giełda Kapitału.

– To rozwiązanie jest szczególnie atrakcyjne dla samorządów oraz małych firm. W jednym miejscu będą mieli oferty z wielu banków i to w czasie rzeczywistym – uważa Tomasz Biełanowicz.

Giełda spełnia prawne i formalne wymogi dotyczące lokowania wolnych środków pieniężnych przez jednostki samorządu terytorialnego. Procedura założenia lokaty za pośrednictwem Giełdy jest prosta, przejrzysta oraz ogranicza koszty administracyjne związane z wyborem banku.

Źródło: FM Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.