FM Bank PBP na Elektronicznej Giełdzie Kapitału

FM Bank PBP S.A. jest pierwszym bankiem, który podpisał umowę z Elektroniczną Giełdą Kapitałową. Bank będzie uczestniczył w aukcjach lokat.

Elektroniczna Giełda Kapitału to platforma aukcyjna łącząca inwestorów dysponujących wolnymi środkami pieniężnymi oraz banki oferujące lokaty, w tym depozyty indywidualnie negocjowane.

– To innowacyjne rozwiązanie pozwoli uczestnikom aukcji wybrać najlepszą dla nich ofertę bez konieczności kontaktowania się z wieloma bankami. Dla nas to sposób na dotarcie do nowych klientów oraz zaprezentowanie im naszych depozytów – mówi Tomasz Biełanowicz, dyrektor zarządzający Departamentu Skarbu w FM Banku PBP S.A.

Z platformy aukcyjnej mogą korzystać samorządy, firmy czy też osoby indywidualne. Oferty inwestorom mogą składać jedynie instytucje kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego.

– Po zalogowaniu na www.GieldaKapitalu.pl inwestorzy podają jaką kwotę i na jaki okres chcą zdeponować. Natomiast banki składają ofertę oprocentowania depozytu na wskazany okres i kwotę (w skali roku). Zastosowanie rynkowego mechanizmu, jakim jest elektroniczna aukcja w czasie rzeczywistym, pozwala na maksymalizację dochodów z lokat. Wynikiem zakończonej aukcji jest ulokowanie przez inwestora w zwycięskim banku środków zgodnie z zaproponowaną stawką – tłumaczy Tomasz Schmitd, prezes Centrum Rozwoju Kapitału, do którego należy Elektroniczna Giełda Kapitału.

– To rozwiązanie jest szczególnie atrakcyjne dla samorządów oraz małych firm. W jednym miejscu będą mieli oferty z wielu banków i to w czasie rzeczywistym – uważa Tomasz Biełanowicz.

Giełda spełnia prawne i formalne wymogi dotyczące lokowania wolnych środków pieniężnych przez jednostki samorządu terytorialnego. Procedura założenia lokaty za pośrednictwem Giełdy jest prosta, przejrzysta oraz ogranicza koszty administracyjne związane z wyborem banku.

Źródło: FM Bank

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.