Strona główna Wiadomości Flesz rynkowy: Tapering czas zacząć

Flesz rynkowy: Tapering czas zacząć

Flesz rynkowy: Tapering czas zacząć

Na kanale Citi Handlowy na youtube.pl dostępny jest cotygodniowy komentarz specjalny ekspertów z Biura Doradztwa Inwestycyjnego. Materiał przygotowany w formie krótkiego filmu, zapewnia klientom dostęp do aktualnych tematów, prognoz i analiz rynków finansowych w Polsce i na świecie.

W tym tygodniu Radosław Piotrowski, doradca inwestycyjny z Biura Doradztwa Citi Handlowy komentuje decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie ograniczenia skali programu skupu aktywów i stara się odpowiedzieć na pytanie jak wpłynie ona na rynek finansowy, w szczególności na rynek akcji. Ekspert Citi Handlowy przypomina, że gdy kończyły się poprzednie programy QE indeks S&P500 tracił odpowiednio 15 proc. i 22 proc. – Wydaje się jednak, że tym razem sytuacja nie musi się powtórzyć. Pierwsze reakcje rynkowe zdawałyby się to potwierdzać. Indeksy akcyjne praktycznie na całym świecie zanotowały silne wzrosty – twierdzi Radosław Piotrkowski.

Dlaczego tak się stało? – Wydaje się, że z jednej strony Benowi Bernanke udało się przekonać rynki, że pomimo rozpoczęcia ograniczania QE3 amerykańska polityka monetarna pozostanie ekspansywna przez dłuższy czas. Z drugiej strony decyzja ta jest wynikiem dalszej poprawy perspektyw dla amerykańskiej gospodarki, czynnika, który historycznie zazwyczaj był pozytywnie skorelowany z zachowaniem się rynku akcji – mówi Doradca Inwestycyjny z Citi Handlowy.

Video materiał dostępny na kanale Citi Handlowy na youtube.pl pod linkiem.

Źródło: Citi Handlowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.