Strona główna Wiadomości Flesz rynkowy: Emerytalna OFEnsywa

Flesz rynkowy: Emerytalna OFEnsywa

Flesz rynkowy: Emerytalna OFEnsywa

Cotygodniowy komentarz specjalny ekspertów z Biura Doradztwa Inwestycyjnego Citi Handlowy jest już dostępny na kanale banku na youtube.pl. To cykliczne prognozy ekonomiczne i komentarze na temat aktualnych wydarzeń przygotowywane w formie krótkiego filmu dla klientów banku.

Tym razem Radosław Piotrowski, analityk w Biurze Doradztwa Inwestycyjnego Citi Handlowy, skomentował decyzję w sprawie OFE i przedstawił perspektywy dla rynku akcji.

 

– Patrząc  na zachowanie się polskiej giełdy w lipcu i sierpniu oraz reakcję indeksów po ogłoszeniu szczegółów reformy wydaje się, że rynek oczekiwał bardziej „przyjaznego” rozwiązania w sprawie OFE. O ile dużej podaży akcji być może uda się w przyszłym roku uniknąć, a w kolejnych latach OFE mogą być nawet kupującym netto na GPW, to po wprowadzeniu zapowiedzianych zmian fundusze emerytalne będą dużo mniejszym wsparciem dla polskiej giełdy niż to miało miejsce w latach ubiegłych – mówi Radosław Piotrowski. Częściowa marginalizacja OFE w połączeniu z niepewnością co do jej skali sprawiają, że warszawska giełda w najbliższym okresie może zachowywać się gorzej niż parkiety zagraniczne – dodaje ekspert Citi Handlowy.

 

Źródło: Citi Handlowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.