Strona główna Wiadomości DnB aktywny w finansowaniu sektora TMT

DnB aktywny w finansowaniu sektora TMT

DnB aktywny w finansowaniu sektora TMT

Bank DnB NORD Polska SA sfinalizował ostatnio trzy duże transakcje finansowania strukturalnego klientów z sektora: telekomunikacji, mediów i technologii. Banki z grupy DNB – Bank DnB NORD Polska SA oraz DNB Bank ASA – wesprą inwestycje rozwojowe spółki Multimedia finansowaniem na poziomie 250 mln zł. Kwotą 100 mln zł polski bank zasilił spółkę INEA. Polkomtelowi, wspólnie ze swoim właścicielem, udzielił łącznego finansowania na poziomie 472 mln zł.

 

Umowa z Multimedia to kolejna zawarta przez DnB NORD w ostatnich miesiącach transakcja finansowania strukturalnego operatora kablowego. Kredyt konsorcjalny, w którym udział bierze Bank DnB Nord i DNB Bank ASA, udzielony został na 7 lat i ma on być przeznaczony na pokrycie wydatków inwestycyjnych (w tym: akwizycji), ogólnych potrzeb bieżących i refinansowanie zadłużenia spółki.

 

– Długi okres finansowania spółki oznacza, że znamy branżę i zmiany, które mogą w niej nastąpić w dłuższej perspektywie – mówi Szymon Adamczyk, ekspert w Departamencie Klientów Strategicznych i Finansowania Strukturalnego w Banku DnB NORD Polska – Obok finansowania, zaoferujemy również Multimedia swoje usługi związane z bieżącą, bezgotówkową obsługą jej abonentów – dodaje.

 

Banki z grupy DNB są współorganizatorami konsorcjum, w skład którego weszły również Raiffeisen Bank Polska i Credit Agricole (Bank DnB NORD Polska jest agentem zabezpieczeń). Łączna kwota finansowania, które wszystkie banki udzielą Multimedia w ramach konsorcjum to 512 mln zł.

 

Pod koniec czerwca Bank DnB NORD Polska podpisał również umowę ze spółką INEA, największym w Wielkopolsce alternatywnym operatorem telekomunikacyjnym, na 5-letnie finansowanie o wartości 100 mln zł (finansowanie akwizycyjne m.in. telewizji kablowej TESAT Sp. z o.o., finansowanie CAPEXU oraz kredyt obrotowy). INEA świadczy zaawansowane usługi telekomunikacyjne w oparciu o sieci NGN (New Generation Network), w tym sieci światłowodowe FTTH oraz szerokopasmową sieć bezprzewodową w technologii WiMAX w standardzie IEEE 802.16e. Operator dostarcza zintegrowane usługi telekomunikacyjne zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych (w jej zasięgu jest ponad 360 tys. gospodarstw domowych w Wielkopolsce, a z usług korzysta 170 tys. z nich).

 

Również pod koniec czerwca Bank DnB NORD Polska wspólnie ze swoim właścicielem DNB Bank ASA udzielił 472 mln zł kredytu spółce Polkomtel w ramach umowy z konsorcjum instytucji finansowych, refinansującej dotychczasowe zadłużenie bankowe tej spółki.

Bank DnB NORD Polska specjalizuje się w średnio- i długoterminowym finansowaniu nakładów inwestycyjnych firm z sektora TMT (technologie, media, telekomunikacja), jak również finansowaniu fuzji i przejęć realizowanych w tym sektorze. Bank brał udział w największych transakcjach w obszarze TMT, które miały miejsce w ostatnich kilku latach w Polsce (bank finansuje projekty rozbudowy sieci światłowodowych, ocenia inwestycje związane z wejściem w nowe technologie, wykorzystuje wiedzę analityków branżowych z grupy DNB m.in. przy strukturyzacji finansowania w tym sektorze).

Źródło: DnB Nord

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.