Strona główna Wiadomości Eurobank wśród Gwiazd Bankowości

Eurobank wśród Gwiazd Bankowości

Eurobank wśród Gwiazd Bankowości

Eurobank zajął trzecie miejsce w kategorii Dochodowość i Efektywność w pierwszej edycji konkursu Gwiazdy Bankowości.


eurobank zawdzięcza miejsce na podium rankingu wysokiej stopie zwrotu z kapitałów oraz z aktywów. Wyniki, które osiągnął eurobank w tych wskaźnikach były drugimi najlepszymi w zestawieniu. Autorzy rankingu w sposób szczególny docenili banki, które potrafią nie tylko utrzymywać wskaźniki na wysokich poziomach, ale również poprawiać osiągane rezultaty.

 

Laureaci zostali wyłonieni przez kapitułę w której skład weszli przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego, PwC, Ipopema Securities, Polskiej Rady Biznesu oraz Dziennika Gazety Prawnej. W rankingu wzięło udział 21 banków. Zostały one ocenione w 5 zestawieniach: dochodowość i efektywność, tempo rozwoju, struktura biznesu, innowacyjność oraz zbiorczo w rankingu głównym. Konkurs Gwiazdy Bankowości został zorganizowany po raz pierwszy przez Dziennik Gazetę Prawną i firmę doradczą PwC. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 2 lipca br.

 

Jest to kolejne wyróżnienie dla banku za działania w minionym roku. W konkursie Gazety Bankowej eurobank zajął trzecie miejsce w kategorii Najlepsze Banki komercyjne średnie i małe 2014 r. (o kapitale własnym do 3,5 mld zł). Ranking ten został opublikowany w czerwcu br.

Źródło: Euro Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.