Strona główna Wiadomości eurobank podpisał porozumienie z MRPiPS i będzie przyjmował wnioski w ramach Programu „Rodzina 500+”

eurobank podpisał porozumienie z MRPiPS i będzie przyjmował wnioski w ramach Programu „Rodzina 500+”

eurobank podpisał porozumienie z MRPiPS i będzie przyjmował wnioski w ramach Programu „Rodzina 500+”

Jeszcze w kwietniu br. eurobank umożliwi złożenie wniosków w Programie „Rodzina 500+” w ramach porozumienia z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Tym samym rodzice i opiekunowie prawni będą mogli wnioskować o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego za pośrednictwem bankowości internetowej eurobanku w dowolnym czasie i miejscu, bez konieczności składania dokumentacji papierowej w urzędzie.


Klienci po zalogowaniu się w systemie bankowości elektronicznej eurobanku uzyskają dostęp do formularza wniosku. Wypełniony wniosek bank przekaże do systemu administracji publicznej (Emp@tia), a wnioskodawca otrzyma potwierdzenie jego złożenia. Bank nie będzie gromadził danych podanych we wniosku. Decyzja dotycząca przyznania świadczenia należeć będzie do właściwego terytorialnie organu administracji. Osoby, które nie posiadają rachunku w eurobanku, a które chcą skorzystać z możliwości szybkiego i wygodnego wnioskowania o wypłatę świadczenia, mogą w tym celu otworzyć konto w dowolnej placówce eurobanku.

 

Warto również wspomnieć, że wnioskowanie o świadczenie w ramach Programu 500+ nie wymaga składania podpisu elektronicznego. Świadczenia pochodzące z Programu „Rodzina 500+” będą wypłacane przez urząd miasta lub gminy, ośrodek pomocy społecznej lub gminne centra do realizacji świadczeń, w sposób dogodny dla rodziców i opiekunów prawnych – przelewem na konto lub w gotówce.

 

Dzięki Programowi „Rodzina 500+” rodziny i opiekunowie prawni otrzymają świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, a jeśli spełnią kryterium dochodowe – 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – również na pierwsze. Świadczenie będzie wypłacane do ukończenia przez dzieci 18 lat.

Źródło: Euro Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.