Wszystko o „Rodzinie 500 Plus” na stronie Banku Zachodniego WBK

Bank Zachodni WBK udostępnił swoim klientom specjalny serwis poświęcony programowi „Rodzina 500 plus”. Pod adresem www.bzwbk.pl/rodzina500plus oprócz najważniejszych informacji na temat programu będzie można również dowiedzieć się, jak złożyć internetowy wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego w programie „Rodzina 500 plus” i jak można go złożyć przez BZWBK24 internet.

 

Rolą nowoczesnej bankowości jest ułatwianie klientom kompleksowego zarządzania ich sprawami finansowymi. Udostępnienie w bankowości  internetowej możliwości aplikowania o świadczenie wychowawcze „Rodzina 500 plus” to doskonały przykład takiego udogodnienia. Dlatego jako jeden z pierwszych banków podpisaliśmy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej niezbędne porozumienia, które sprawiły, że internetowy wniosek będzie dostępny w usługach bankowości elektronicznej BZWBK24 internet w momencie startu programu – zapewnia Tomasz Niewiedział, szef Obszaru Bankowości Multikanałowej w Banku Zachodnim WBK.


Wnioski o świadczenie wychowawcze w  Programie „Rodzina 500 plus” będzie można składać tradycyjnie, w formie papierowej bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Wersja online wniosku dostępna będzie za pomocą czterech kanałów: poprzez portal Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, portal usług elektronicznych ZUS, ePUAP oraz właśnie przez bankowość internetową w wybranych bankach. Rolą banku w całym procesie jest zapewnienie maksymalnie sprawnego procesu przekazania wypełnionego wniosku klienta do właściwego urzędu.

 

Składanie wniosku przez internet będzie możliwe po wejściu w życie ustawy, tj. 1 kwietnia 2016 roku. Nie trzeba się jednak spieszyć. Dla zapewnienia płynności wypłat Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyjęło, że nawet jeśli wniosek nie zostanie złożony w pierwszym miesiącu obowiązywania ustawy, ale w maju lub czerwcu, osoby uprawnione do otrzymania świadczenia otrzymają odpowiednie wyrównanie od 1 kwietnia 2016 r. Zasada ta będzie obowiązywała jednak tylko pod warunkiem złożenia wniosku w dowolny sposób (tradycyjny papierowy lub online) w ciągu pierwszych trzech miesięcy działania programu – czyli do 1 lipca 2016 r.

 

Na stronie www.bzwbk.pl/rodzina500plus można znaleźć informator dla klientów, omawiający kluczowe aspekty programu „Rodzina 500 plus”, zapoznać się z informacjami o tym, jak go złożyć w  BZWBK24 internet. Bank przygotował także kompendium podstawowych informacji o programie oraz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Osoby, które nie są jeszcze klientami Banku Zachodniego WBK, ale chciałyby skorzystać z możliwości złożenia wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego w programie „Rodzina 500 plus” znajdą tu też informacje o tym, jak założyć w banku konto.

 

W ramach programu „Rodzina 500 plus” świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, bez względu na dochody. Rodziny z jednym dzieckiem będą musiały spełnić kryterium dochodowe – tj. dochód w rodzinie nie może przekroczyć 800 zł netto na osobę lub 1200 zł netto na osobę w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Program zakłada wypłaty świadczeń do ukończenia przez dziecko 18 roku życia. Aby otrzymać świadczenie wychowawcze w programie „Rodzina 500 plus wniosek o jego wypłatę będzie trzeba składać raz w roku.

Źródło: BZ WBK

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.