Strona główna Wiadomości Droga na Harvard z Bankiem BGŻ BNP Paribas

Droga na Harvard z Bankiem BGŻ BNP Paribas

Droga na Harvard z Bankiem BGŻ BNP Paribas
Fundacja BGŻ BNP Paribas została w tym roku partnerem strategicznym konkursu Droga na Harvard, ułatwiającym uzdolnionej młodzieży z Polski podjęcie studiów na tej prestiżowej amerykańskiej uczelni. Laureatem tegorocznej edycji renomowanego konkursu został 20-letni Igor Kaczmarczyk, absolwent programu „Klasa” Fundacji BGŻ BNP Paribas.

– Program „Klasa” świetnie wpisuje się w konkurs Droga na Harvard, ponieważ oferuje wsparcie zdolnym młodym ludziom, którzy często mimo nienajlepszej sytuacji finansowej, chcą się kształcić i rozwijać swoje umiejętności i pasje. Doskonałym przykładem jest Igor, który dzięki „Klasie” ukończył III L.O. im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, a zaledwie parę dni temu otworzyła się przed nim szansa realizacji planów i podjęcia studiów na Uniwersytecie Harvarda. Jesteśmy dumni z Igora i wspieramy go w dalszej drodze – powiedziała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, Prezes Zarządu Fundacji BGŻ BNP Paribas.

– Chcemy promować  ideę studiowania na prestiżowych uczelniach zagranicznych, ponieważ widzimy wokół siebie wielu młodych ludzi z ogromnym potencjałem, którzy przy odrobinie wsparcia mogą osiągnąć naprawdę wiele. Wysoka liczba uczestników naszego Konkursu świadczy o tym, że stawiają sobie ambitne cele i nie obawiają się podejmowania prób ich realizacji. Należy do nich także Igor, który zrobił na nas ogromne wrażenie, i któremu chcemy dać szansę poznania Uniwersytetu Harvarda – powiedział Jarosław Góra, wiceprezes Harvard Club of Poland i dyrektor konkursu „Droga na Harvard”.

Fundacja BGŻ BNP Paribas od 14 lat wspiera uzdolnioną młodzież. Przez ten czas blisko 700 młodych i utalentowanych uczniów z 300 miejscowości otrzymało szansę rozwoju na najwyższym poziomie. Ich sukcesy pokazują, że „Klasa” jest skutecznym sposobem wyrównywania różnic edukacyjnych. Organizatorzy inicjatywy Droga na Harvard pomagają natomiast młodzieży w zrozumieniu wymagań  tej prestiżowej uczelni oraz podpowiadają, jak uzyskać pomoc finansową oferowaną najzdolniejszym kandydatom. 20 spośród 120 dotychczasowych laureatów konkursu dostało się na najlepsze uczelnie w USA, w tym siedmioro na Harvard.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.