Strona główna Wiadomości Defibrylatory w wybranych placówkach ING Banku Śląskiego

Defibrylatory w wybranych placówkach ING Banku Śląskiego

Defibrylatory w wybranych placówkach ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski zainstalował w wybranych placówkach urządzenia AED, czyli automatyczne defibrylatory zewnętrzne. Urządzenia są dostępne w godzinach pracy oddziałów zarówno dla pracowników, jak i osób spoza banku.

Zakup i montaż urządzeń AED, czyli defibrylatorów zewnętrznych jest efektem licznych zapytań ze strony naszych pracowników oraz dyskusji na czatach i szkoleniach pierwszej pomocy. Cieszymy się z ich zaangażowania – powiedziała Barbara Trojan, Pełnomocnik Zarządu ds. BHP w ING Banku Śląskim.

W przypadkach nagłego zatrzymania akcji serca możliwe jest przywrócenie jego pracy poprzez wczesną defibrylację. Może ją wykonać automatyczny defibrylator zewnętrzny, czyli urządzenie AED. Urządzenie jest proste w obsłudze, nie wymaga dodatkowego przeszkolenia i może być użyte przez osoby nie mające uprawnień do prowadzenia medycznych działań ratowniczych. AED samodzielnie dokonuje oceny konieczności wykonania poszczególnych działań i podaje stosowny, głośny komunikat, dlatego po jego uruchomieniu należy uważnie słuchać poleceń głosowych i postępować zgodnie z instrukcjami.

W razie konieczności użycia defibrylatorów AED, zlokalizowanych w wybranych placówkach ING Banku Śląskiego, należy powiadomić pracownika placówki, który uda się na miejsce zdarzenia.

Placówki ING Banku Śląskiego wyposażone w automatyczne defibrylatory zewnętrzne:

  • Katowice, ul. Sokolska 34;
  • Warszawa, ul. Malczewskiego 45;
  • Łódź, ul. Kopcińskiego 73;
  • Wrocław, ul. Szewska 72.

Działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu są dla ING Banku Śląskiego kluczowe w realizacji celów biznesowych, czego potwierdzeniem jest przyjęta Strategia Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. W strategii wyszczególnione zostały cele, działania oraz mierniki w obszarach, tj.: relacje z klientami, relacje z pracownikami, działalność na rzecz społeczeństwa oraz działalność na rzecz środowiska naturalnego. ING Bank Śląski znajduje się w składzie giełdowego indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie – RESPECT Index od pierwszego notowania, zajmuje III miejsce w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2013 w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy oraz jako jedyna instytucja finansowa został wyróżniony przez tygodnik „Polityka” Złotym Listkiem CSR.

Źródło: ING Bank Śląski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.