Strona główna Wiadomości Credit Agricole podwyższył oprocentowanie lokat

Credit Agricole podwyższył oprocentowanie lokat

Credit Agricole podwyższył oprocentowanie lokat

Credit Agricole uatrakcyjnia oprocentowanie depozytów w ofercie standardowej

Bank podwyższył oprocentowanie 12, a także 24 miesięcznych lokat. Wynosi ono w skali roku odpowiednio 3,20 proc. dla lokaty rocznej oraz 3,75 proc. dla dwuletniej i jest aktualnie jednym z najatrakcyjniejszych na rynku.

 

Zgodnie z dewizą „prosto i z sensem” oferta Credit Agricole jest dostępna dla wszystkich klientów i skorzystanie z niej nie wymaga spełniania żadnych dodatkowych warunków. Natomiast osobom, które chciałyby regularnie oszczędzać przez dłuższy okres, Credit Agricole proponuje skorzystanie z programu systematycznego oszczędzania o nazwie Moja Rezerwa Finansowa.

 

Poszerzenie oferty produktów oszczędnościowych to zadanie, jakie Credit Agricole ma zamiar zrealizować do końca bieżącego roku. Dlatego przygotował propozycję zarówno dla klientów, którzy są gotowi do pomnażania swoich środków w perspektywie krótko-, jak długoterminowej. Tym pierwszym proponuje założenie depozytów na 12 lub 24 miesiące. Wysokość ich stałego oprocentowania wynosi w skali roku odpowiednio 3,2 proc. i 3,75 proc. Podwyższenie oprocentowania, mimo utrzymujących się na historycznie niskim poziomie stopach procentowych, sprawiło, że propozycja Credit Agricole pozytywnie wyróżnia się na tle pozostałych banków.

 

Minimalna kwota, umożliwiająca założenie lokaty rocznej i dwuletniej to 1000 zł. Nie ma ograniczenia dotyczącego kwoty maksymalnej, ani liczby zawieranych umów. Lokaty można otwierać także w euro, funtach brytyjskich i dolarach amerykańskich. Klient ma możliwość negocjacji oprocentowania już od kwoty 50 000 zł. Oferta skierowana jest do nowych i aktualnych klientów. Szczegóły dostępne są na stronie: http://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/oszczednosci-i-inwestycje/lokaty-terminowe#szczegoly-oferty

Nowością na rynku bankowych produktów oszczędnościowych jest program systematycznego oszczędzania – Moja Rezerwa Finansowa, którą Credit Agricole wprowadził ostatnio do oferty. Można ją założyć na okres indywidualnie ustalony przez klienta, obejmujący od 6 do 60 miesięcy. Comiesięczna wpłata (jej minimalna wartość to 50 zł) jest automatycznie pobierana z konta, dzięki czemu nie trzeba pamiętać o konieczności wykonania przelewu. To bank dba o to, aby klient był konsekwentny w swoich działaniach.

 

W przypadku braku środków na koncie, klient ma aż 20 dni na ich uzupełnienie. Raz na 12 wpłat , a więc od 1 do 5 razy – w zależności od okresu, na który założył produkt – będzie mógł on również skorzystać z „wakacji” w oszczędzaniu, a więc nie uiścić wpłaty.

 

Oprocentowanie zgromadzonych środków bank wyliczy na podstawie WIBOR 3M, co sprawia, że utrzymuje się ono na rynkowym poziomie przez cały czas oszczędzania. Środki są kapitalizowane miesięcznie.

 

Bank będzie dodatkowo motywował do systematycznego i długoterminowego oszczędzania. Klient – za wysiłek związany z regularnym oszczędzaniem oraz zgromadzenie planowanej kwoty – otrzyma oprocentowanie bonusowe. Będzie ono progresywne, naliczane od 7 miesiąca wpłat, a jego wysokość będzie rosła co pół roku, aż do zakończenia wybranego okresu oszczędzania.

 

Po zakończeniu trwania produktu, Credit Agricole przekształci zgromadzoną przez klienta rezerwę finansową w lokatę 3-miesięczną o nazwie Moja Rezerwa Finansowa tak, aby wiedział, że są to oszczędności „na wszelki wypadek”. Jeżeli klient będzie zmuszony z niej skorzystać, to będzie mógł zerwać lokatę bez utraty odsetek.

 

Jednocześnie Credit Agricole uprzedza, że to nie jest jego ostatnie słowo w temacie nowych produktów oszczędnościowych w tym roku, jednak szczegółów na razie nie chce zdradzać.

Źródło: Credit Agricole

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.