#CitiVolunteers: Już w sobotę Światowy Dzień Citi dla Społeczności

W najbliższą sobotę 10 czerwca odbędzie się kolejna, dwunasta już edycja akcji Światowy Dzień Citi dla Społeczności. To wyjątkowa inicjatywa, w ramach której pracownicy Banku i Citi ServiceCenter wraz z rodzinami i przyjaciółmi realizują projekty na rzecz lokalnych społeczności.

 

Przygotowania związane ze Światowym Dniem Citi dla Społeczności rozpoczynają się znacznie wcześniej niż sam event, mówi KrzysztofKaczmar, prezes Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy, koordynującej Program Wolontariatu Pracowniczego Citi. Pierwszym etapem działań jest ogłoszenie konkursu dla pracowników „Wolontariusz na Bank!”. Pracownicy samodzielnie opracowują koncepcje projektówwolontariackich, które następnie ocenia Kapituła Konkursu.

 

Liderzy mogą wnioskować o dofinansowanie od 3 do 6,5 tys. zł. W tym roku zgłoszono aż 114 inicjatyw. Oprócz konkursu,w ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności  organizujemy również takie akcje jak m.in.  „ekoHocki – Klocki” – zajęcia dla dzieci promujące ideę upcyklingu, czyli tworzenia z zużytych materiałów i surowców nowych przedmiotów użytkowych oraz projekt „RH –Aktywni”, w ramach którego zachęcamy do oddawania krwi. W ostatnich latach wprowadziliśmy także projekty z dziedziny „Live well” w ramach których nasi wolontariusze prowadzą zajęcia z zakresu zdrowego żywienia.

 

W zeszłorocznej edycji Światowego Dnia Citi dla Społeczności  zrealizowano 217 projektów, zaś pracownicy Banku i Citi Service Center Polandwraz z rodzinami i przyjaciółmi zaangażowali się 3299 razy. Światowy Dzień Citi dla Społeczności jest wyjątkowy dzięki swojej formule – wolontariusze sami wybierają odbiorców swoich działań, aktywnie poszukując grup najbardziej potrzebujących, a następnie angażująsię w przygotowania programu pomocy i w późniejszą jego realizację. W ciągu 12 lat istnienia wolontariatu pracowniczego, w ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności, zrealizowano ponad 1400 projektów, pomagając 200  tysiącom osób.

Warto podkreślić, że Światowy Dzień Citi dla Społeczności jest akcją całego Citi – mówi Krzysztof Kaczmar. W jego zeszłorocznejedycji wzięło udział 85 000 wolontariuszy z 91 krajów – dodaje.

 

Wolontariat pracowniczy działa w Citi Handlowy od 2005 r. W tym czasie, pomoc trafiła do prawie 240 000 osób. Według badań przeprowadzonychprzez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy, wolontariusze najchętniej pomagają dzieciom, angażują się również w inne formy pomocy niż wolontariat. Większość z nich deklaruje, że dzięki aktywnościom wolontariackim czują się spełnieni dlatego też chętnie rekomendująinnym tego typu działalność.

Źródło: Citi Handlowy

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.