Strona główna Wiadomości Citi Handlowy razem z WWF w Godzinę dla Ziemi

Citi Handlowy razem z WWF w Godzinę dla Ziemi

Citi Handlowy razem z WWF w Godzinę dla Ziemi

Na całym świecie jednego dnia o tej samej godzinie gasną światła w domach prywatnych, iluminacje publicznych i komercyjnych budynków oraz obiektów. W globalnej akcji „Godzina dla Ziemi” WWF , która przypada w tym roku 19 marca o 20.30, tradycyjnie wezmą udział również Citi Handlowy i Citi Service Center Poland. Na godzinę zgaśnie światło w wybranych budynkach banku i spółek w Warszawie, Olsztynie, Katowicach i Bydgoszczy.  


Bank jest zaangażowany w akcję WWF od 2010 roku. Lokalizacje Citi Handlowy i Citi Service Center Poland, które wezmą udział w tegorocznej edycji „Godziny dla Ziemi” to Senatorska, Goleszowska, Chałubińskiego, Marynarska, Traugutta w Warszawie, Pstrowskiego w Olsztynie, Sokolska w Katowicach oraz Jagiellońska w Bydgoszczy.

 

Ekologiczne zaangażowanie banku jest widoczne również w jego działalności doradczej, polegającej na pomocy klientom w zawieraniu różnego rodzaju transakcji finansowych (kredyty, inwestycje) przy jednoczesnym uwzględnieniu kwestii ekologicznych. Między innymi takimi projektami zajmuje się  Biuro ds. Unii Europejskiej Citi Handlowy oferując wsparcie zarówno w ramach programu finansowania efektywności energetycznej, jak również w ramach pozyskiwania współfinansowania zielonych projektów z funduszy europejskich.

 

Godzina dla Ziemi WWF to znacznie więcej niż gaszenie świateł. Ta inicjatywa łącząca przedstawicieli biznesu, rządy państw, władze lokalne oraz zwykłych ludzi na wszystkich kontynentach ma na celu budzenie świadomości proekologicznej i zmotywowanie do podjęcia szerszych działań na rzecz ratowania środowiska naturalnego.

 

Oddziały organizacji ekologicznej WWF na całym świecie, poza ogólną edukacją środowiskową, w ramach kampanii angażują ludzi w rozwiązywanie konkretnych, pilnie wymagających rozwiązania problemów środowiskowych. W Polsce w tym roku celem kampanii jest budowa poparcia społecznego dla wilka i utrzymanie jego statusu ochrony.

Źródło: Citi Handlowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.