Strona główna Wiadomości Citi Handlowy po raz piąty na podium w konkursie Dealerów SPW

Citi Handlowy po raz piąty na podium w konkursie Dealerów SPW

Citi Handlowy po raz piąty na podium w konkursie Dealerów SPW

Piąty rok z rzędu Citi Handlowy zwycięża w konkursie Ministerstwa Finansów na pełnienie funkcji Dealera Skarbowych Papierów Wartościowych z najwyższą liczbą punktów spośród 16 banków biorących udział w rankingu. Zwycięstwo banku w tym prestiżowym konkursie organizowanym od 2002 roku potwierdza silną pozycję w tym segmencie rynku oraz daje mandat do realizacji usług w 2017 roku.


-Pierwsze miejsce w konkursie Ministerstwa Finansów, i to pierwsze piąty rok z rzędu, to szczególny prestiż. Konsekwentna praca zespołu Pionu Transakcji Rynku Międzybankowego Citi Handlowy, którą realizujemy od lat na rzecz promowania polskiego rynku oraz zapewniania wsparcia w realizacji celów polityki emisyjnej krajowego długu, została dziś wyjątkowo doceniona. –mówił Maciej Kropidłowski, Wiceprezes Zarządu Citi Handlowy, odbierając nagrodę.

 

Maksymalna ilość punktów przyznana w obszarze aktywności na rynku pierwotnym wraz z mocnymi wynikami w pozostałych kategoriach jest rezultatem kombinacji ekspertyzy, zaangażowania oraz profesjonalizmu zespołu Citi Handlowy. W takim momencie jak ten warto przypomnieć, że kluczowa w utrzymaniu pozycji lidera tego wymagającego rynku jest wiarygodność i niezawodność w relacjach z inwestorami.


Citi Handlowy uzyskał najwyższą punktację podczas trzech kwartałów podlegających ocenie i jest pierwszy na ogłoszonej przez Ministerstwo Finansów liście 16 banków zyskujących prawo do świadczenia zadań DSPW w 2017 roku. O finalnym wyniku decydowały punkty przyznawane w trzech kategoriach w okresie od 1.10.2015 do 30.09.2016: udział w sprzedaży na rynku pierwotnym, jakość kwotowań na rynku wtórnym oraz współpraca z Ministerstwem Finansów. Bank wygrał w 3 z 4 kwartałów ocenianych w konkursie ze średnią 9.13 punktów na możliwych 10 do zdobycia. We wszystkich okresach konkursowych Citi Handlowy otrzymał maksymalną liczbę punktów za aktywność na rynku pierwotnym.

 

System Dealerów Skarbowych Papierów Wartościowych jest stosowany przez prawie wszystkie kraje Unii Europejskiej. W Polsce istnieje on od 1996 roku i wykorzystywany jest przede wszystkim jako instrument wsparcia politiki emisyjnej SPW służacej finansowaniu budżetu państwa. Konkurs na dealerów skarbowych papierów wartościowych organizowany jest przez Ministerstwo Finansów od 2002 r.

Źródło: Citi Handlowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.