Bank Ochrony Środowiska sięga po euro z rynku niemieckiego

Bank Ochrony Środowiska oferuje depozyty w euro na rynku niemieckim. W ostatnich dniach BOŚ nawiązał współpracę z niemieckim brokerem Raisin GmbH zarządzającym internetową platformą WeltSparen, na której znajdują się oferty depozytowe ponad dwudziestu banków z kilkunastu krajów Unii Europejskiej. W pierwszym etapie projektu, w ciągu najbliższego roku, Bank zamierza pozyskać kilkadziesiąt milionów euro.

 

Na platformie WeltSparen dostępne są obecnie trzy długoterminowe lokaty BOŚ: roczna, dwuletnia i trzyletnia (oprocentowane odpowiednio: 1,05%, 1,50% i 1,60%). Równolegle Bank ruszył z analogiczną cenowo ofertą na rynku polskim. Minimalna kwota lokaty wynosi 10 tys. euro, a maksymalna – 100 tys. euro.

 

– BOŚ obsługuje klientów działających także na rynkach europejskich, którzy potrzebują finansowania również w innych walutach. Dlatego sięgnęliśmy po euro na najbliższy nam rynek i na zasadzie paszportu europejskiego zaoferowaliśmy ofertę lokat w euro. Dzięki temu będziemy budować bazę depozytową w tej walucie. Nasze działanie wiąże się także z obniżaniem kosztu finansowania portfeli w walutach obcych – mówi Anna Milewska, Wiceprezes BOŚ.

 

Bank traktuje wejście na rynek niemiecki jako działanie pilotażowe. Możliwe, że na platformie WeltSparen pojawią się kolejne produkty BOŚ, np. lokaty 5-letnie. W grę może wchodzić także nawiązanie współpracy z kolejnymi partnerami na innych rynkach.

 

Raisin rozpoczął działalność w 2013 r. Współpracuje z bankami partnerskimi, które są zarejestrowane jako instytucje kredytowe prowadzące działalność transgraniczną w Niemczech. Lokaty oferowane na platformie objęte są krajowymi systemami gwarancji depozytów do wysokości 100 tys. euro.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.