Strona główna Wiadomości Centrum Bankowości Prywatnej PKO Banku Polskiego ma już 5 mld zł aktywów

Centrum Bankowości Prywatnej PKO Banku Polskiego ma już 5 mld zł aktywów

Centrum Bankowości Prywatnej PKO Banku Polskiego ma już 5 mld zł aktywów

W ciągu dwóch lat od uruchomienia Centrum Bankowości Prywatnej PKO Banku Polskiego wartość aktywów najzamożniejszych klientów zarządzanych przez CBP osiągnęła poziom blisko 5 miliardów złotych.

Centrum Bankowości Prywatnej obsługuje klientów dysponujących aktywami finansowymi w wysokości co najmniej 1 miliona złotych. W ramach oferty najzamożniejsi klienci Banku mogą liczyć między innymi na doradztwo finansowe świadczone przez profesjonalnie przygotowany zespół doradców, obsługę w zapewniających dyskretną atmosferę oraz prestiż biurach bankowości prywatnej lub w miejscu dowolnie wskazanym przez klienta, oraz specjalną ofertę produktową. Pierwsze biuro bankowości prywatnej powstało w Warszawie w 2011 roku. W ciągu dwóch lat PKO Bank Polski uruchomił kolejne cztery biura zlokalizowane w Gdańsku, Krakowie, Katowicach i Poznaniu. Jeszcze w grudniu działalność rozpocznie biuro we Wrocławiu, a w następnej kolejności planowana jest druga placówka w stolicy.

– Na całym świecie w sektorze bankowym obserwujemy ogromny postęp w rozwoju usług dla segmentu najzamożniejszych klientów. Doświadczenie naszych doradców, najwyższa jakość oraz model obsługi zapewniające pomoc w stabilnym zarządzaniu finansami klientów są elementami stanowiącymi o naszej przewadze konkurencyjnej. Wyznaczamy nowe standardy na rynku polskim i spełniamy oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów poprzez bogatą ofertę produktów finansowych i spersonalizowaną, szybką i wygodną obsługę. Dzięki temu PKO Bank Polski stał się liderem polskiej bankowości prywatnej w zakresie wzrostu liczby klientów i dynamiki wartości zarządzanych aktywów – podkreśla Adrian Adamowicz, dyrektor Pionu Sprzedaży Detalicznej.

W ramach produktów dla najzamożniejszych klientów, Bank oferuje między innymi usługę asset management realizowaną przez PKO TFI. Usługa zarządzania aktywami jest adresowana do klientów dysponujących środkami w wysokości od 1 mln zł dla strategii standardowych i od 5 mln zł dla portfeli indywidualnych. Dedykowana jest klientom, którzy poszukują indywidualnych rozwiązań i chcą powierzyć całość lub część środków pieniężnych licencjonowanym doradcom inwestycyjnym.

Bank w ramach bankowości prywatnej cyklicznie przygotowuje także ofertę inwestycji alternatywnych. W marcu 2013 roku rozpoczęła się sprzedaż złota inwestycyjnego Mennicy Polskiej. W sprzedaży znajdują się złote sztabki najczystszej próby Au 999,9 (od 250 do 1000 gramów). Ponadto, wspólnie z firmą Qualia Development, Bank przygotował program inwestycji w pierwsze w Polsce condo hotele działające pod marką globalnej sieci Louvre Hotels Group. Inwestycja ma na celu generowanie regularnych przychodów dla klientów.

Bankowość prywatna w PKO Banku Polskim to także możliwość korzystania z prestiżowych kart kredytowych. W ramach kart PKO Visa Infinite i PKO MasterCard Platinium klienci mogą liczyć na całodobowy dostęp do pakietu usług concierge, oferującego opiekę w czasie podróży i w domu, serwis informacyjny, infolinię, wszelkiego rodzaju rezerwacje, doręczanie kwiatów, prezentów, usługi kurierskie oraz organizację innych usług oczekiwanych przez  posiadacza karty.

Klientom korzystającym z prestiżowych kart Bank oferuje także rozszerzony program przywilejów współtworzony z nowymi partnerami PKO Banku Polskiego. Program gwarantuje atrakcyjne zniżki i rabaty w zakresach: wypoczynek i rozrywka (usługi w najlepszych polskich hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, restauracjach i winiarniach), zdrowie i uroda (wyselekcjonowane ośrodki SPA, kliniki medyczne i salony fryzjerskie w całym kraju), oraz dom i wnętrze (produkty i usługi związane z wyposażeniem i wystrojem wnętrz oraz ich ochroną i wyceną).

Kluczową rolę w sprawnym funkcjonowaniu usług dla najzamożniejszych klientów odgrywają doradcy bankowości prywatnej. W celu zapewnienia usług na najwyższym poziomie, Bank wprowadził dla nich trzystopniową ścieżkę szkoleniowo-certyfikacyjną. Wyspecjalizowany zespół doradców przy aktywnej współpracy z klientem monitoruje aktywa, dostarcza wiedzy ekonomicznej i sygnalizuje wydarzenia rynkowe mogące mieć wpływ na stopę zwrotu z inwestycji. Dodatkowo w każdym biurze możliwy jest kontakt z maklerem, który koordynuje współpracę Centrum Bankowości Prywatnej z Domem Maklerskim PKO Banku Polskiego.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.