"Bezpieczny Kapitał +" nowością w ofercie PKO Ubezpieczenia

Bezpieczny Kapitał +” to nowa propozycja PKO Ubezpieczenia dla klientów PKO Banku Polskiego, która łączy możliwość gromadzenia kapitału z ubezpieczeniem na życie. Gwarantując stopę zwrotu od wpłaconych środków, produkt pomaga zwiększać wartość oszczędności, a jednocześnie zapewnia ochronę życia i zdrowia.


„Bezpieczny Kapitał +” to nowy produkt gwarantujący korzyści finansowe, który jest skierowany do klientów bankowości osobistej i prywatnej w PKO Banku Polskim. Oferta łączy funkcję bezpiecznego wzrostu kapitału z szeroką ochroną ubezpieczeniową na życie i dożycie dopasowaną do indywidualnych potrzeb klienta. Produkt stanowi atrakcyjne rozwiązanie oszczędnościowe, szczególnie polecane klientom poszukującym bezpiecznej inwestycji z jednoczesną ochroną ubezpieczeniową.

 

Produkty ochronne to jeden z podstawowych obszarów działalności PKO Ubezpieczenia, który dalej chcemy rozwijać. W ciągu najbliższych miesięcy planujemy znacznie rozbudować naszą dotychczasową ofertę w zakresie ubezpieczeń życiowych i majątkowych, ponieważ wierzymy, że szeroka i atrakcyjna oferta produktowa oraz ścisła współpraca z PKO Bankiem Polskim w zakresie ich dystrybucji jest kluczem do dalszego rozwoju spółki” –mówi Sławomir Łopalewski, prezes PKO Ubezpieczenia. „Nasza nowa oferta to ciekawa propozycja, zapewniająca realne zyski, którą adresujemy do klientów PKO Banku Polskiego zainteresowanych produktem umożliwiającym bezpieczne odkładanie środków na dowolny cel oraz kompleksową ochronę życia i zdrowia” – dodaje Sławomir Łopalewski.

 

Po pierwsze zysk


„Bezpieczny Kapitał +” zapewnia niezmienną przez cały okres trwania umowy określoną stopę zwrotu z wpłaconego kapitału. Jej wysokość, od której zależy wartość końcowych zysków, jest określona w umowie ubezpieczenia i jest zależna od aktualnych stóp procentowych obowiązujących w dniu podpisania umowy. Dla przykładu, jeśli stopa zwrotu zostanie ustalona na poziomie 2% rocznie z kapitalizacją roczną, to na koniec 5-letniej umowy klienci otrzymają 110,41% wpłaconej składki oszczędnościowej. W praktyce oznacza to, że klient, który w ramach jednorazowej składki wpłaci 50 000 zł, na koniec 5-letniego okresu umowy, po uwzględnieniu podatków od zysków kapitałowych, otrzyma 54 216,05 złotych.

 

Po drugie ochrona


Tym co odróżnia ofertę „Bezpieczny Kapitał +” od tradycyjnych lokat bankowych to zróżnicowana ochrona ubezpieczeniowa, którą klienci mają zapewnioną przez cały okres trwania umowy. W ramach części ochronnej klienci mają do wyboru trzy dostępne pakiety: Moja Rodzina, Moje Zdrowie oraz Moje Dziecko. Każdy z nich różni się zakresem ryzyk objętych ubezpieczeniem, dzięki czemu ostateczny charakter ochrony może być w pełni dopasowany do potrzeb klienta. Pakiet Moja Rodzina zapewnia ochronę na wypadek zgonu, trwałej i całkowitej niezdolności do pracy oraz inwalidztwa każdego z małżonków/partnerów. Kolejny wariant ubezpieczenia, czyli Moje Zdrowie gwarantuje wypłatę świadczenia w przypadku zgonu, leczenia szpitalnego oraz wystąpienia poważnej choroby. Pakiet Moje Dziecko natomiast zapewnia bezpieczeństwo finansowe na wypadek zgonu rodziców lub poważnego zachorowania dziecka.

Elementem łączącym wszystkie trzy pakiety jest nie tylko przejrzysta konstrukcja produktu oraz szeroki zakres ubezpieczenia, ale także niska składka za udzieloną ochronę. Co ważne, klienci nie są zobowiązani do wypełniania ankiety medycznej i poddawania się badaniom lekarskim.

 

Atrakcyjne rozwiązanie


Korzystnym dla klientów rozwiązaniem uwzględnionym w ofercie jest fakt, że w przypadku pogorszenia się ich sytuacji finansowej i niezdolności do opłacania regularnej składki ochronnej, wówczas zostanie ona pobrana z wartości wpłaty oszczędnościowej – równowartość niepłaconych składek pokryta z oszczędnościowej części kapitału pomniejszy wartość oszczędności wypłaconych na koniec okresu umowy.

 

Jak podkreśla prezes PKO Ubezpieczenia „Czytelna konstrukcja produktu, w tym gwarantowana stopa zwrotu z kapitału, dostępna wysokość składki oszczędnościowej i kompleksowe pakiety ochronne to elementy wyróżniające ofertę PKO Ubezpieczenia spośród innych produktów ochronno-oszczędnościowych. To bezpieczny sposób deponowania pieniędzy i pewność zysków„.

Produkt „Bezpieczny Kapitał +” z gwarantowaną stopą zwrotu z wpłaconego kapitału jest dostępny w ofercie PKO Banku Polskiego od 1 sierpnia 2016 r. Produkt można nabyć w placówkach Banku na terenie całej Polski.

Źródło: PKO Bank Polski

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.