Strona głównaWiadomościBezpieczne zakupy w sieci dla klientów SGB-Bank i zrzeszonych banków spółdzielczych

Bezpieczne zakupy w sieci dla klientów SGB-Bank i zrzeszonych banków spółdzielczych

SGB-Bank SA, czołowe zrzeszenie banków spółdzielczych w Polsce uruchomiło system 3D Secure, który zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo transakcji kartą płatniczą podczas zakupów dokonywanych w internecie. Dostawcą rozwiązania jest First Data Polska SA, właściciel marki Polcard.


3D Secure to standard zabezpieczenia płatności kartami płatniczymi w sklepach internetowych poprzez bezpieczny protokół przyjęty przez organizacje płatnicze Visa International (Verified by Visa) oraz MasterCard (MasterCard SecureCode).

 

Rozwiązanie pozwala na jednoznaczne potwierdzenie, że to posiadacz karty dokonuje transakcji w internecie. Dotychczas, by dokonać zakupu wystarczył numer karty, data ważności, kod CVV/CVC2 – czyli dane stosunkowo łatwe do pozyskania przez osoby postronne w przypadku zagubienia lub kradzieży karty.

 

W systemie 3D Secure identyfikacja właściciela karty oraz potwierdzenie transakcji odbywa się przy użyciu dodatkowego hasła ustalonego samodzielnie przez posiadacza karty podczas rejestracji w usłudze.

 

Dzięki kontraktowi podpisanemu przez First Data Polska SA i SGB-Bank SA, wdrożony system 3D Secure zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo transakcji i zakupów w internecie wszystkim klientom Banków zrzeszonych w Grupie SGB.

 

„Rolą Spółdzielczej Grupy Bankowej jest zagwarantowanie wszystkim klientom zrzeszonych Banków dostępu do usług najwyższej jakości. Chcemy przekonać klientów do częstszego używania kart płatniczych i korzystania z możliwości oraz wygody, jakie daje ten typ płatności” – mówi Ziemowit Stempin, dyrektor Departamentu Relacji SGB-Banku SA, zrzeszającego Banki Spółdzielcze SGB.

 

„Cieszymy się, że możemy wspólnie z SGB-Bankiem rozwijać portfolio produktowe, pamiętając zarówno o bankach członkowskich zrzeszenia jak i klientach końcowych – posiadaczach kart. Oferujemy nowoczesne, bezpieczne i przydatne dla klientów produkty o lokalnym i globalnym zasięgu” – powiedział Grzegorz Długosz, członek zarządu First Data Polska SA.

 

SGB-Bank SA

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular