Strona główna Wiadomości Bank BPS przystąpił do Programu BAKCYL

Bank BPS przystąpił do Programu BAKCYL

Bank BPS przystąpił do Programu BAKCYL

Bank BPS przystąpił do programu BAKCYL. Organizatorem programu jest Warszawski Instytut Bankowości (WIB). Projekt BAKCYL jest społecznym projektem edukacyjnym, stanowiącym odpowiedź polskiego sektora bankowego na potrzeby edukacji finansowej młodego pokolenia. Wolontariusze BAKCYLA, na co dzień pracownicy partnerskich banków, przekazują młodym ludziom wiedzę finansową i umiejętności wykorzystywania usług finansowych, tak, aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.

 


Wolontariusze Banku BPS przeprowadzą lekcje w szkołach podstawowych

i ponadpodstawowych w roku szkolnym 2017/2018. Do udziału w Programie w roli wolontariuszy zgłosili się pracownicy Centrali i Oddziałów Banku BPS. Poprowadzenie lekcji przez wolontariuszy poprzedzi szkolenie zorganizowane przez WIB. Tematy lekcji BAKCYLA są skupione wokół tematów oszczędzania, mądrego inwestowania, zasad bezpiecznego pożyczania, zaufania w biznesie oraz bezpieczeństwa bankowości internetowej.

– Cieszy mnie, że pracownicy Banku BPS chcą uczestniczyć w edukacji dzieci i młodzieży. Programy szkolne w niewielkim stopniu dotyczą tej kwestii. Poziom wiedzy ekonomicznej jest w naszym kraju bardzo niski, a Program BAKCYL  niewątpliwe wpłynie na wzbogacenie praktycznej wiedzy uczniów w tym obszarze. W Programie uczestniczy już wiele Banków Spółdzielczych z Grupy BPS. Należy pamiętać, że Banki Spółdzielcze z Grupy BPS realizują od lat Program TalentowiSKO, który także edukuje dzieci i młodzież w obszarze  oszczędzania – Zdzisław Kupczyk, Prezes Zarządu Banku BPS.  

– Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL to strategiczne, długofalowe partnerstwo firm i instytucji sektora bankowego w Polsce. W projekcie uczestniczy aktualnie już ponad 70 banków, w tym 56 Banków Spółdzielczych. Naszym wspólnym celem jest podnoszenie poziomu wiedzy młodego pokolenia Polaków z zakresu praktycznych
i bezpiecznych finansów – Waldemar Zbytek, Wiceprezes Zarządu Warszawskiego Instytutu Bankowości.

Projekt jest ogólnopolski. W roku 2017 WIB planuje realizację około 2500 lekcji dla co najmniej 50.000 uczestników. W pierwszym półroczu 2017 WIB zrealizował ponad 1200 lekcji dla blisko 30.000 uczestników. W programie uczestniczy obecnie kilkanaście Banków Spółdzielczych z Grupy BPS.

Źródło: Bank BPS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.