Strona główna Wiadomości Zmiany w zarządzie Banku BPH

Zmiany w zarządzie Banku BPH

Zmiany w zarządzie Banku BPH

Paweł Bandurski – dotychczasowy Wiceprezes Zarządu Banku BPH odpowiedzialny za Pion Zarządzania Ryzykiem, został powołany przez Radę Nadzorczą Banku na stanowisko Prezesa Zarządu. Zastąpi dotychczasowego Prezesa – Grzegorza Jurczyka, który złożył rezygnację.

 

Jednocześnie na stanowisko Wiceprezesa Zarządu odpowiedzialnego za Pion Zarządzania Ryzykiem powołana została Małgorzata Romaniuk, która dotychczas odpowiadała w zarządzie banku za Pion Operacji i Technologii. Do Zarządu BPH dołączy też Marcin Berger, który wcześniej pełnił funkcję Wiceprezesa BPH TFI – w Zarządzie Banku BPH będzie odpowiedzialny za Pion Operacji i Technologii.

 

Zmiana ta w żaden sposób nie wpływa na działalność Banku BPH – bank w dalszym ciągu koncentrował się będzie na obsłudze posiadanego portfela kredytów hipotecznych. Zmiany wejdą w życie z dniem 1 grudnia 2017, przy czym nominacje Pawła Bandurskiego oraz Małgorzaty Romaniuk są warunkowe i wymagają zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Po zmianach w skład Zarządu Banku BPH będą wchodzić: Paweł Bandurski – Prezes Zarządu, Małgorzata Romaniuk, Monika Godzińska oraz Marcin Berger – Wiceprezesi Zarządu.

Paweł Bandurski związany jest z sektorem bankowym od 2003 roku. Zdobywał doświadczenie w instytucjach finansowych działających w Polsce oraz na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Od 2015 roku, jako Wiceprezes Zarządu  Banku BPH,  odpowiada za Pion Zarządzania Ryzykiem. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów z zakresu audytu wewnętrznego i strategicznego na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. W 2017 roku ukończył prestiżowy Advanced Management Program (AMP) na IESE Business School.

Małgorzata Romaniuk karierę w bankowości rozpoczynała w Banku PKO BP, a następnie dołączyła do GE Banku Mieszkaniowego, który przejęty został przez Bank BPH. Pełniła szereg różnych funkcji menedżerskich, w tym m.in. Dyrektora Zarządzającego Departamentu Zarządzania Wierzytelnościami, Dyrektora Wykonawczego Departamentu Operacji Ryzyka Kredytowego i Faktoringu, Dyrektora Wykonawczego ds. Transformacji Modelu Biznesowego Banku BPH – odpowiadała za koordynowanie strategicznych projektów transformacji modelu dystrybucji i podziału Banku BPH. Od 2016 r. pełniła funkcję Wiceprezesa Zarządu odpowiedzialnego za Pion Operacji i Technologii. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, jest też absolwentką programu menedżerskiego prowadzonego przez Harvard Business School.

Marcin Berger – menedżer z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie usług finansowych, od ponad 14 lat związany z Grupą GE. Od listopada 2016 do września 2017 roku pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu BPH Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A., wcześniej – w latach 2011–2016 zajmował stanowisko Dyrektora Wykonawczego Departamentu Audytu Wewnętrznego. Zdobywał doświadczenie w różnych sferach biznesu – bankowości detalicznej i korporacyjnej, consumer finance, nieruchomościach, zarządzaniu inwestycjami – nie tylko w Polsce, ale też na arenie międzynarodowej. Jest ekspertem w obszarze procesów i technologii bankowych, kontroli wewnętrznej, finansów, audytu wewnętrznego, zarządzania ryzykiem, zarządzania ładem korporacyjnym i sprawami regulatorskimi. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej oraz Politechniki Gdańskiej na kierunku Zarządzanie i Marketing.

Źródło: Bank BPH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.