Strona główna Wiadomości Bank BPH wśród najbardziej transparentnych spółek giełdowych

Bank BPH wśród najbardziej transparentnych spółek giełdowych

Bank BPH wśród najbardziej transparentnych spółek giełdowych

Bank BPH znalazł się w gronie najlepszych spółek giełdowych pod względem jakości raportowania danych pozafinansowych, takich jak ochrona środowiska, odpowiedzialność społeczna oraz ład korporacyjny w rankingu opublikowanym przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych w ramach projektu „Analiza ESG spółek w Polsce – II etap”. Bank BPH został wyróżniony w 2 kategoriach: „Spółki polskie należące do indeksu sWIG80” oraz „Sektor finansowy”.

 

„Analiza danych ESG w Polsce” to pierwszy tak duży w Polsce i Europie projekt, w ramach którego zebrano i zweryfikowano informacje o danych pozafinansowych wszystkich spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. Jego celem jest zwiększenie transparentności raportowania danych pozafinansowych na polskim rynku kapitałowym – poprzez edukację spółek giełdowych w zakresie efektywnego komunikowania danych ESG (E – environment; S – social; G – governance) oraz edukację dotyczącą budowania strategii społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

Wyniki badania zostały ogłoszone 23 października na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Po dokonaniu analizy wyodrębniono po 3 najlepsze spółki w dwóch klasyfikacjach: sektorowej i indeksowej. Bank BPH został wyróżniony w kategoriach: „Spółki polskie należące do indeksu sWIG80” oraz „Sektor finansowy”.

 

Odpowiedzialność społeczna, ład korporacyjny czy troska o środowisko to obszary, którym poświęcamy bardzo dużo uwagi, to istotne elementy naszej działalności. Dajemy temu wyraz chociażby poprzez zobowiązania, które w ramach strategii fair play składamy naszym interesariuszom. Dlatego cieszymy się, że nasze wysiłki zostały zauważone i docenione w tak prestiżowym projekcie, prowadzonym przez niezależne organizacje –mówi Grażyna Utrata, wiceprezes Zarządu Banku BPH.

 

Analiza poziomu raportowania danych pozafinansowych przeprowadzona została na próbie 865 spółek i obejmowała spółki notowane na rynku regulowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz spółki z rynku NewConnect. Zastosowana metoda GES Risk Rating bazuje na międzynarodowych normach dotyczących zrównoważonego rozwoju (m.in. Global Compact, Wytyczne OECD dla przedsiębiorstw wielonarodowych, konwencje Międzynarodowej Organizacji Pracy, ISO 14001, SA8000), korupcji (FCPA) i bezpieczeństwa i higieny pracy (OHSAS 18001) w połączeniu z Zasadami Odpowiedzialnego Inwestowania. Organizatorami badania są: Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, GES oraz Crido Business Consulting.

 

Więcej informacji o metodologii analizy na www.seg.org.pl/esg

Źródło: Bank BPH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.