Produkty strukturyzowane Alior Banku najlepsze wg Analiz Online

Alior Bank został rynkowym liderem pod względem najzyskowniejszych produktów strukturyzowanych. Oferowana przez bank „Złota Inwestycja” przyniosła zysk na poziomie 37,36% (12,1% netto rocznie), co było najlepszym wynikiem wśród produktów zakończonych w pierwszym półroczu 2013 roku. Zestawienie zostało przygotowane przez redakcję portalu Analizy Online.

 

Z danych serwisu Analizy Online wynika, że wśród dziesięciu najzyskowniejszych produktów strukturyzowanych zakończonych w pierwszym półroczu 2013 roku, aż trzy należały do Alior Banku. Były to: „Złota Inwestycja”, „Złota Inwestycja 2” oraz „Mistrzowska Inwestycja II”.

 

Produktem, który wypracował najwyższą stopę zwrotu, była dwuipółletnia „Złota Inwestycja”, na której klienci Alior Banku osiągnęli zysk na poziomie 37,36% (12,1% netto w skali roku). „Złota Inwestycja” została oparta na strategii Gold TrendVol, która pracowała dynamicznie na rynku złota i, w zależności od panującego trendu, inwestowała we wzrosty lub spadki cen kruszcu. Dodatkowo został w nią wbudowany mechanizm stabilizacji ryzyka, który ograniczał ekspozycję rynkową w przypadku zbyt silnych wahań cen.

 

Drugie miejsce wśród najzyskowniejszych produktów zajęła „Złota Inwestycja 2”, również oparta na strategii Gold TrendVol, która wypracowała zysk na poziomie 31,3% (10,14% netto w skali roku). W gronie najlepszych inwestycji znalazła się również „Mistrzowska Inwestycja II”, która przyniosła klientom zysk w wysokości 10% (8,1% netto rocznie). Wynik inwestycji był uzależniony od zachowania się cen akcji czterech spółek: Carlsberg, Adidas, Coca-Cola Company i McDonalds.

 

Do tej pory zakończyło się już 13 inwestycji oferowanych przez Alior Bank, z czego 11 przyniosło inwestorom zysk. Produkty strukturyzowane Alior Banku są skierowane do osób, które cenią sobie bezpieczeństwo oszczędzania. Gwarantują one 100% ochronę kapitału w dniu zakończenia inwestycji, pozwalając jednocześnie osiągać ponadprzeciętne zyski, w porównaniu z dostępną na rynku ofertą tradycyjnych produktów depozytowych. Bank nie pobiera opłat za wycofanie się z inwestycji przed terminem zakończenia, dzięki czemu zrealizowane stopy zwrotu przez klientów decydujących się sprzedać inwestycję mogą być wyższe niż w chwili automatycznego zakończenia.

Źródło: Alior Bank

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.