Strona głównaWiadomościProdukty strukturyzowane Alior Banku najlepsze wg Analiz Online

Produkty strukturyzowane Alior Banku najlepsze wg Analiz Online

Alior Bank został rynkowym liderem pod względem najzyskowniejszych produktów strukturyzowanych. Oferowana przez bank „Złota Inwestycja” przyniosła zysk na poziomie 37,36% (12,1% netto rocznie), co było najlepszym wynikiem wśród produktów zakończonych w pierwszym półroczu 2013 roku. Zestawienie zostało przygotowane przez redakcję portalu Analizy Online.

 

Z danych serwisu Analizy Online wynika, że wśród dziesięciu najzyskowniejszych produktów strukturyzowanych zakończonych w pierwszym półroczu 2013 roku, aż trzy należały do Alior Banku. Były to: „Złota Inwestycja”, „Złota Inwestycja 2” oraz „Mistrzowska Inwestycja II”.

 

Produktem, który wypracował najwyższą stopę zwrotu, była dwuipółletnia „Złota Inwestycja”, na której klienci Alior Banku osiągnęli zysk na poziomie 37,36% (12,1% netto w skali roku). „Złota Inwestycja” została oparta na strategii Gold TrendVol, która pracowała dynamicznie na rynku złota i, w zależności od panującego trendu, inwestowała we wzrosty lub spadki cen kruszcu. Dodatkowo został w nią wbudowany mechanizm stabilizacji ryzyka, który ograniczał ekspozycję rynkową w przypadku zbyt silnych wahań cen.

 

Drugie miejsce wśród najzyskowniejszych produktów zajęła „Złota Inwestycja 2”, również oparta na strategii Gold TrendVol, która wypracowała zysk na poziomie 31,3% (10,14% netto w skali roku). W gronie najlepszych inwestycji znalazła się również „Mistrzowska Inwestycja II”, która przyniosła klientom zysk w wysokości 10% (8,1% netto rocznie). Wynik inwestycji był uzależniony od zachowania się cen akcji czterech spółek: Carlsberg, Adidas, Coca-Cola Company i McDonalds.

 

Do tej pory zakończyło się już 13 inwestycji oferowanych przez Alior Bank, z czego 11 przyniosło inwestorom zysk. Produkty strukturyzowane Alior Banku są skierowane do osób, które cenią sobie bezpieczeństwo oszczędzania. Gwarantują one 100% ochronę kapitału w dniu zakończenia inwestycji, pozwalając jednocześnie osiągać ponadprzeciętne zyski, w porównaniu z dostępną na rynku ofertą tradycyjnych produktów depozytowych. Bank nie pobiera opłat za wycofanie się z inwestycji przed terminem zakończenia, dzięki czemu zrealizowane stopy zwrotu przez klientów decydujących się sprzedać inwestycję mogą być wyższe niż w chwili automatycznego zakończenia.

Źródło: Alior Bank

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular