Strona główna Wiadomości Bank BGŻ i SGGW razem dla edukacji

Bank BGŻ i SGGW razem dla edukacji

Bank BGŻ i SGGW razem dla edukacji

Bank BGŻ podpisał  porozumienie o współpracy ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Współpraca obejmie działania z zakresu edukacji oraz wspólnych przedsięwzięć naukowo-badawczych.

 

Wybór uczelni nie był przypadkowy.  Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego jest najstarszą rolniczą szkołą wyższą w Polsce i czwartą tego typu uczelnią w Europie. Dzięki podpisanej umowie studenci i pracownicy uczelni będą mogli odbywać  praktyki i staże zawodowe nie tylko w Banku, ale także w firmach, które są klientami Banku BGŻ. Pracownicy naukowi uczelni będą natomiast prowadzić szkolenia dla pracowników banku w ramach kursów specjalistycznych i studiów podyplomowych. Obie strony będą również wspólnie organizować kursy, seminaria, konferencje naukowe oraz badania naukowe wykorzystujące wyposażenie techniczne i kadrę obu stron. Ta inicjatywa jest odpowiedzią na głosy klientów banku, którzy poszukują dostępu do specjalistycznej wiedzy z obszaru swojej działalności, a także młodej wyspecjalizowanej kadry  wchodzącej na rynek pracy.   Współpraca Banku BGŻ i SGGW daje taką możliwość.

– Nasi  pracownicy będą  mogli  brać udział w projektach badawczo-rozwojowych oraz  prowadzić  zajęcia dla studentów i doktorantów. Natomiast my będziemy umożliwiać praktyki w naszym banku młodym ludziom, którzy posiadają wiedzę z obszaru agrobiznesu – powiedziała Magdalena Legęć, wiceprezes Zarządu Banku BGŻ.

– Zgodnie z naszą misją dzielimy się ekspercką wiedzą z klientami z sektora rolno-spożywczego. Mamy nadzieję, że taka unikatowa wymiana wiedzy i doświadczenia będzie korzystna zarówno dla nas, uczelni, jak i naszych klientów – dodał Witold Okarma, wiceprezes zarządu Banku BGŻ.

Przedstawiciele banku podkreślili, iż chcą także realizować wspólne projekty badawcze współfinansowane ze środków strukturalnych UE oraz wspierać SGGW w udoskonaleniu procesu kształcenia tak, aby umiejętności praktyczne absolwentów uczelni jak najlepiej odpowiadały potrzebom pracodawców.

Źródło: Bank BGŻ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.