Bank BGŻ BNP Paribas we współpracy z The Heart organizuje warszawski Hackathon

The Heart, europejskie centrum współpracy korporacji i startupów, jest partnerem merytorycznym warszawskiej edycji BNP Paribas International Hackathon. To już drugi Hackathon, który Bank BGŻ BNP Paribas organizuje we współpracy z The Heart.


 – The Heart to miejsce, w którym duże firmy mogą się spotkać z innowacyjnym startupem. The Heart ma znakomite rozeznanie w rynku startupów, nie tylko w Polsce, ale w całym naszym regionie. Ponadto, eksperci The Heart mają ogromną wiedzę o tym stosunkowo młodym segmencie gospodarki, jakim są technologiczne startupy. Dlatego jest to idealny partner do organizowanego przez nas Hackathonu, który jest platformą spotkań naszego tradycyjnego banku z młodymi, dynamicznymi firmami mówi Piotr Widacki, dyrektor zarządzający w Banku BGŻ BNP Paribas, odpowiedzialny m.in. za organizację BNP Paribas International Hackathon w Warszawie.

 

The Heart mieści się na 38. piętrze biurowca Warsaw Spire. Centrum łączy młode firmy technologiczne z największymi polskimi, regionalnymi i globalnymi firmami. Merytorycznie przestrzeń wypełniają programy tematyczne związane z obszarami FinTech, Omnichannel, HealthTech oraz Smart City.

 

Wspieramy korporacje we wdrażaniu innowacji tworzonych przez wyselekcjonowane startupy z całej Europy. Dzięki temu, najlepsi przedsiębiorcy z kraju i całego regionu Europu Środkowej i Wschodniej zyskują unikalne możliwości rozwoju biznesu i ekspansji zagranicznej. BNP Paribas International Hackathon to znakomita okazja dla startupów, by się sprawdziły i zobaczyły, na ile ich pomysły i rozwiązania mogą być przydatne dla korporacji. Jest to również ogromna szansa, by nawiązać współpracę z globalnym bankiem  mówi Tomasz Rudolf, CEO The Heart.

 

9-11 czerwca BNP Paribas International Hackathon odbędzie się również w Paryżu, Brukseli, Luksemburgu, Rzymie, Berlinie, Stambule, Singapurze, Nankinie oraz San Francisco. Najlepsze startupy będą mogły zaprezentować swoje aplikacje na grudniowym Demo Day w Paryżu, a najciekawsze propozycje mają szansę zostać wdrożone przez Grupę BNP Paribas.

 

The Heart było już partnerem ubiegłorocznej edycji warszawskiego BNP Paribas International Hackathonu, w którym udział wzięło 9 startupów z 3 krajów, a wśród nich takie firmy jak Billon, Autenti czy Indata.

 

Zeszłoroczny warszawski Hackathon był bardzo udany, nie ustajemy jednak w wysiłkach, by znaleźć w Polsce startup, którego pomysł znajdzie zastosowanie w globalnej bankowości. Wierzę, że wraz z The Heart może nam się to udać dodaje Piotr Widacki.

Źródło: Bank BGŻ BNP Paribas

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.