Strona główna Wiadomości AutoKredyt w ofercie Volkswagen Bank Polska z tytułem Innowacja Roku 2013

AutoKredyt w ofercie Volkswagen Bank Polska z tytułem Innowacja Roku 2013

AutoKredyt w ofercie Volkswagen Bank Polska z tytułem Innowacja Roku 2013

Nowatorskie rozwiązanie finansowe Volkswagen Bank Polska zostało uznane za Innowację Roku 2013 w ramach ogólnopolskiego, ponadbranżowego Programu „Innowacja Roku”, realizowanego pod patronatem Wydziału Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk.


Kapituła programu „Innowacja Roku” wysoko oceniła nowatorską konstrukcję AutoKredytu, dzięki której właściciel samochodu płaci nawet o połowę niższą miesięczną ratę w porównaniu z klasycznymi kredytami ratalnymi. Wynika to ze ścisłego powiązania finansowania z wartością rezydualną samochodu – klient spłaca tylko kwotę, jaką auto traci na wartości w okresie kredytowania. AutoKredyt został doceniony również za możliwość komfortowej wymiany auta na nowe po 3 lub 4 latach.

 

AutoKredyt jest nowatorskim rozwiązaniem finansowym, dedykowanym klientom, którym zależy na użytkowaniu samochodu przez kilka lat, a następnie jego bezproblemowej wymianie na nowy. W pierwszych miesiącach sprzedaży ponad 200 klientów doceniło jego innowacyjną i elastyczną konstrukcję. Dla osób, które zdecydowały się na zakup samochodu w AutoKredycie, poza niską miesięczną ratą, ważna była także możliwość jego łatwej wymiany na nowy po 3 lub 4 latach. Wskazuje to na pojawienie się również w Polsce wyborów konsumenckich stawiających bardziej na mobilność, niż posiadanie auta. Ten trend jest charakterystyczny dla krajów rozwiniętych, gdzie takie rozwiązania stanowią większość rynku finansowania pojazdów– mówi Edyta Barmentloo, dyrektor Departamentu Marketingu w Volkswagen Bank Polska S.A.

 

Program „Innowacja Roku” ma na celu promocję idei innowacyjności, nowoczesnych i unikalnych rozwiązań, a także stymulowanie przedsiębiorstw w kierunku rozwoju innowacyjnej myśli technologicznej. W skład kapituły wyłaniającej laureatów wchodzą przedstawiciele redakcji Forum Biznesu oraz Wydziału Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk. Najważniejszymi kryteriami oceny zgłoszonych rozwiązań są: niepowtarzalne właściwości innowacyjne, nowatorstwo oraz zakres i rodzaj korzyści wynikających z konkretnego rozwiązania.

 

AutoKredyt jest rozwiązaniem finansowym przeznaczonym zarówno dla osób fizycznych, jak i prowadzących własną działalność gospodarczą oraz dla firm z sektora MŚP. Aby z niego skorzystać nie trzeba posiadać wkładu własnego. Właściciel samochodu dopiero pod koniec umowy decyduje, czy chce auto zatrzymać, czy oddać i ewentualnie wymienić na nowe (w ramach nowej umowy). Z AutoKredytu mogą korzystać klienci salonów Volkswagena i SEAT-a (AutoKredyt), ŠKODY (ŠKODA Kredyt Niskich Rat), Audi oraz Porsche (AutoCredit).

Volkswagen Bank Polska jest ekspertem w dziedzinie finansowania zarówno nowych, jak i używanych samochodów z grupy Volkswagen (Volkswagen, Audi, ŠKODA, SEAT i Porsche). Bank jest laureatem prestiżowej nagrody „Złoty Bankier” w kategorii „Najlepszy Kredyt Samochodowy” w 2010, 2011 i 2012 r.

Źródło: VW Bank direct

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.