Strona główna Wiadomości Armia Urbanator. ESBANK spełnia marzenia

Armia Urbanator. ESBANK spełnia marzenia

Armia Urbanator. ESBANK spełnia marzenia

Radomszczańska młodzież z wspieranego przez ESBANK Bank Spółdzielczy Big Bandu Radomsko przygotowała niezwykły prezent dla Michała Urbaniaka. Jest nim piosenka „Armia Urbanator” nagrana z dedykacją dla tego wybitnego muzyka jazzowego i kompozytora. Pomysł na nagranie piosenki zrodził się wśród członków Big Bandu podczas warsztatów Urbanator Days w 2012 roku.

 

– Mieliśmy niezwykłą okazję jako Big Band Radomsko obcować z muzykami Urbanatora i uczyć się od nich tajników warsztatu muzycznego. Byli to artyści z najwyższej półki, kilku z nich na co dzień grało w zespole Amy Winehouse. Po zakończonych warsztatach temat długo za mną chodził i nie dawał mi spokoju, aż napisałem tekst. Słowa utworu mówią o spełnionych marzeniach. Są ściśle związane z panem Michałem Urbaniakiem i z całym projektem Urbanator Days – mówi Paweł Zagaj, który kieruje Big Bandem Radomsko.

 

 

Muzycy mieli pomysł i ogromne chęci, ale na realizację marzenia brakowało pieniędzy. Na szczęście pojawili się sponsorzy – a wśród nich sponsor strategiczny – ESBANK Bank Spółdzielczy. Dzięki pozyskanym środkom Big Band na nagranie utworu wyjechał do studia RecPublica w Lubrzy. Aranżacją i produkcją muzyczną utworu zajął się Marcin Pospieszalski.

Tak spełniły się marzenia młodych radomszczan. Oficjalna premiera utworu „Armia Urbanator” miała miejsce 22 września podczas Urbanator Days 2013 w Radomsku. Wtedy to Big Band Radomsko przygotowany przez siebie utwór wykonał razem ze swoim muzycznym guru Michałem Urbaniakiem.

Źródło: ESBANK Bank Spółdzielczy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.