Analitycy PlusBanku laureatami konkursu makroekonomicznego

Zespół analityków PlusBanku, który współtworzą dr Wiktor Wojciechowski, Główny Ekonomista oraz Michał Woźniak, Główny Specjalista w Departamencie Skarbu, zajął III miejsce w konkursie prognoz makroekonomicznych za rok 2015 w kategorii „Prognozy Inwestycji”.

 

Organizatorem konkursu, który liczy już osiem edycji, jest wydawca dziennika „Rzeczpospolita”, Gazety Giełdy „Parkiet”, a inicjatywę wspiera merytorycznie Narodowy Bank Polski. Konkurs ma na celu promowanie rzetelności pracy ekonomistów w przygotowywaniu prognoz makroekonomicznych, podnoszenie jakości prezentowanych przez nich wyników, a także upowszechnienie wiedzy ekonomicznej w społeczeństwie.

 

Konkurs kierowany jest bezpośrednio do analityków reprezentujących instytucje finansowe, ośrodki badawcze i naukowe oraz zespoły studenckie. Nadsyłają oni z rocznym wyprzedzeniem kwartalne prognozy pięciu wskaźników makroekonomicznych: PKB, indeksu cen konsumpcyjnych, salda obrotów bieżących, inwestycji oraz stopy bezrobocia. Spośród uczestników kapituła wyłania zwycięzców w poszczególnych kategoriach, a także w klasyfikacji generalnej.

 

„Cieszy nas, że znaleźliśmy się w gronie laureatów tegorocznego konkursu, zwłaszcza, że od kilku lat z powodzeniem zaznaczamy w nim swoją obecność zajmując wysokie miejsca również w klasyfikacji generalnej” – powiedział dr Wiktor Wojciechowski. „Jesteśmy zadowoleni z otrzymanego wyróżnienia mając na uwadze silną konkurencję, o czym świadczy liczba aż 42 ekonomistów i zespołów analityków, którzy wzięli udział w rywalizacji. To na pewno zachęca do utrzymania najwyższej jakości pracy i mobilizuje do osiągania jeszcze lepszych wyników w przyszłości ” – dodał Michał Woźniak.

Źródło: Plus Bank

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.