Strona główna Wiadomości Alior Bank zainwestuje w Money Makers

Alior Bank zainwestuje w Money Makers

Alior Bank zainwestuje w Money Makers

Alior Bank złożył w Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o uzyskanie zgody na objęcie akcji spółki Money Makers. Włączenie firmy inwestycyjnej do grupy Alior Banku wpłynie nie tylko na wzrost wartości banku, ale również wzbogaci jego ofertę o usługi asset management.

 

W przypadku braku sprzeciwu ze strony KNF transakcja odbędzie się w drodze nowej emisji akcji.

 

W efekcie emisji oraz odkupienia akcji od jednego z akcjonariuszy, Alior Bank obejmie pakiet większościowy (57,6% udziałów) w firmie. Dotychczasowa, trwająca blisko półtora roku, współpraca biznesowa umożliwiła Alior Bankowi kompleksową ocenę działalności spółki, praktyczną weryfikację jej kompetencji oraz potencjału inwestycyjnego i biznesowego.

 

– Konsekwentnie realizujemy przyjętą strategię rozwoju banku, której istotnym elementem jest dywersyfikacja oferty w kierunku najbardziej przychodowych segmentów rynku – powiedział Wojciech Sobieraj, prezes zarządu Alior Banku.

 

– Alior Bank uważnie śledzi zmieniające się potrzeby klientów i dopasowuje ofertę do warunków rynkowych. W najbliższych latach przewidywany jest znaczący wzrost zainteresowania produktami inwestycyjnymi ze strony klientów. Utrzymujące się na relatywnie niskim poziomie oprocentowanie depozytów w bankach przy jednoczesnej poprawie stanu polskiej gospodarki skłaniają do przeniesienia przynajmniej części środków z depozytów i ulokowania ich w innych, alternatywnych formach oszczędzania. Odpowiedzią na ten trend jest inwestycja Banku w firmę Money Makers – powiedział Krzysztof Polak, Dyrektor Biura Maklerskiego Alior Banku.

 

Intencją banku jest dalszy dynamiczny rozwój spółki, poprzez wzrost wartości jej aktywów, przy jednoczesnym poszerzaniu portfela produktowego oraz akwizycji nowych klientów. Bliska współpraca obu spółek zaowocuje synergiami, zarówno na poziomie zarządczym, jak
i projektowym w obszarze produktów inwestycyjnych. Money Makers planuje zdobyć 2,5% udziału w rynku w ciągu najbliższych 5 lat.

 

– Jestem przekonany, że zarówno obecne jak i przyszłe produkty inwestycyjne stworzone przez naszą firmę będą cennym uzupełnieniem dla klientów Alior Banku. Chcemy być dla nich wyróżniającym się na polskim rynku miejscem lokowania swych oszczędności. Naszym celem jest pozyskiwanie klientów na całym rynku finansowym, w tym poprzez Internet i bankowość elektroniczną – powiedział Michał Szymański, Partner Zarządzający w Money Makers.

 

Alior Bank, w ramach współpracy z Money Makers, już od ponad roku udostępnia swoim klientom, którzy chcą zainwestować kwotę powyżej 40.000 zł, profesjonalne rozwiązania z zakresu zarządzania aktywami, z szeroką paletą strategii inwestycyjnych, transparentnym informowaniem o kosztach oraz pełnym dostępem do indywidualnego rachunku inwestycyjnego przez Internet. Bank planuje dalej udoskonalać tę usługę, a także rozwijać paletę produktów inwestycyjnych w oparciu o analizę potrzeb swoich klientów.

Źródło: Alior Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.