Strona główna Wiadomości Alior Bank podwójnym zwycięzcą konkursu "Banking Technology Awards"

Alior Bank podwójnym zwycięzcą konkursu "Banking Technology Awards"

Alior Bank podwójnym zwycięzcą konkursu "Banking Technology Awards"

Alior Bank otrzymał dwie nagrody w międzynarodowym konkursie „Banking Technology Awards”. W kategorii „Najlepsze wykorzystanie nowych lub innowacyjnych technologii” zwyciężył „Wirtualny Doradca” – system sztucznej inteligencji wspierający zdalny kontakt z klientami. Główną nagrodę w kategorii „Kierowanie zespołem technologicznym” otrzymał Tomasz Motyl, Chief Innovation Officer w Alior Banku.


W międzynarodowym konkursie „Banking Technology Awards” nagradzane są najbardziej innowacyjne rozwiązania IT wykorzystywane w usługach finansowych. Wyniki tegorocznej edycji zostały ogłoszone na początku grudnia w Londynie.

 

„Wirtualny Doradca” jest połączeniem automatycznego rozpoznawania mowy, analizy semantycznej, syntezy mowy, a także systemu przetwarzania języka naturalnego oraz technologii biometrycznej identyfikacji głosowej. To system sztucznej inteligencji – wirtualny przedstawiciel banku, zaprojektowany tak, by prowadzić z klientami spójną rozmowę, czyli reagować na odpowiedzi i zadawać dopasowane do nich pytania. W Alior Banku wykorzystywany jest w miękkiej windykacji, aby przypominać klientom o zaległościach, a także w badaniach marketingowych.

 

„Wirtualny Doradca” to jeden z najlepszych projektów na świecie, o czym świadczą pozostałe nagrody zdobyte w międzynarodowych konkursach: „Retail Banker International”, „BAI Global Banking Innovation Awards” czy „Distribution & Marketing Innovation Awards” przeprowadzanym przez organizację European Financial Management Association (EFMA) we współpracy z firmą Accenture.

 

Drugą nagrodę dla Alior Banku otrzymał Tomasz Motyl, Chief Innovation Officer, który zwyciężył w kategorii „Kierowanie zespołem technologicznym”. Nagroda przyznawana jest wyjątkowym liderom, których profesjonalizm przyczynia się do doskonalenia branży. To jedno z największych wyróżnień przyznawanych osobom indywidualnym w branży bankowej.

 

Tomasz Motyl pracuje w Alior Banku od 2007 r., od początku jego istnienia. Odpowiadał za tworzenie aplikacji po stronie IT. Wdrożenie Alior Sync, T-Mobile Usługi Bankowe oraz Big Data to tematy, z którymi jest bezpośrednio związany. Obecnie zajmuje stanowisko Chief Innovation Officera i kieruje pracami Alior Bank Innovation Lab – jednostki skoncentrowanej na tworzeniu niespotykanych dotąd na polskim rynku zaawansowanych technologicznie produktów, usług i procesów bankowych. Pod jego kierownictwem w Innovation Lab powstały i zostały wdrożone m.in. takie projekty, jak: aplikacja Zaufany Doradca dla bankierów private bankingu, umożliwiająca dostęp do najważniejszych danych w każdym miejscu i czasie, aplikacja HAIZ – pierwsze na rynku rozwiązanie łączące funkcje komunikatora z usługami bankowości mobilnej czy wdrożenie MDES (MasterCard Digital Enablement Service), co otworzyło drzwi między innymi do Android Pay i płatności HCE.

 

„Banking Technology Awards” to jeden z najważniejszych konkursów w sektorze usług finansowych na świecie, organizowany przez magazyn „Banking Technology”. Uczestniczą w nim banki, instytucje finansowe, firmy z sektora FinTech i osoby prywatne. W tegorocznej, 17. edycji prestiżowego konkursu, w kategorii „Najlepsze wykorzystanie IT w procesie kredytowym” kandydatem do nagrody był również zaprojektowany w Alior Banku nowy procesu udzielania pożyczki dla klientów biznesowych, a wśród teamów IT, które wniosły największy wkład do biznesu poprzez skuteczną realizację projektu i wykazały się doskonałą pracą zespołową, o nagrodę konkurował departament IT Alior Banku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.