Strona główna Wiadomości Alior Bank otrzymał aż 3 nagrody w rankingu "Gwiazdy Bankowości"

Alior Bank otrzymał aż 3 nagrody w rankingu "Gwiazdy Bankowości"

Alior Bank otrzymał aż 3 nagrody w rankingu "Gwiazdy Bankowości"

Dziennik Gazeta Prawna” oraz PwC wyłonili najlepsze banki w 2014 r. w rankingu „Gwiazdy Bankowości”. Alior Bank otrzymał nagrodę główną przyznawaną za całokształt działalności biznesowej. Kapituła wyróżniła także bank drugim miejscem w kategoriach „Innowacyjność” oraz „Tempo rozwoju”.


2 lipca br. w trakcie uroczystej gali w siedzibie Narodowego Banku Polskiego wręczono nagrody dla najlepszych banków w Polsce w 2014 r. Wśród zwycięzców rankingu „Gwiazdy Bankowości”, znalazł się Alior Bank, który otrzymał nagrodę główną przyznawaną za całokształt działalności. Bank zajął również drugie miejsce w kategoriach „Innowacyjność” i „Tempo rozwoju”, udowadniając po raz kolejny, że można skutecznie łączyć innowacyjne rozwiązania
z ponadprzeciętną dynamiką wzrostu kluczowych wskaźników biznesowych.

 

W imieniu banku nagrody odebrał Witold Skrok, wiceprezes Zarządu Alior Banku. „Nagroda przyznana za całokształt działalności stanowi potwierdzenie, że realizowana przez Alior Bank strategia rozwoju przynosi wymierne efekty, zapewniając korzyści zarówno naszym klientom, jak i akcjonariuszom. Naszym celem jest dalsze powiększanie przewag konkurencyjnych i konsekwentne umacnianie pozycji na rynku– powiedział Witold Skrok.

 

Metodologia rankingu została opracowana przez redakcję Dziennika Gazety Prawnej przy współpracy z PwC i zatwierdzona przez kapitułę, w skład której wchodzą: prof. Małgorzata Zaleska – członek zarządu, Narodowy Bank Polski (przewodnicząca), Iza Rokicka – analityk, Ipopema Securities, prof. Witold Orłowski – główny doradca ekonomiczny, PwC, Janusz Jankowiak – główny ekonomista, Polska Rada Biznesu i Łukasz Wilkowicz – redaktor Dziennika Gazety Prawnej.

 

Alior Bank jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się banków w Polsce, którego nowoczesne produkty i rozwiązania wyznaczają kierunki rozwoju sektora bankowego. Po połączeniu z Meritum Bankiem, zajmuje 13. miejsce wśród największych banków w kraju pod względem sumy bilansowej. Z usług Banku korzysta już blisko 3 mln klientów, których sprawną obsługę zapewnia czwarta co do wielkości bankowa sieć dystrybucji, obejmująca ponad 1000 placówek. Ponadto wybrane produkty i usługi Alior Banku oferowane są w blisko 800 punktach T-Mobile, w ramach strategicznego partnerstwa obu firm.

 

W ostatnim czasie Alior Bank został również nagrodzony tytułem „Najlepszy Bank 2015 w kategorii „Bank Komercyjny Średni” w konkursie organizowanym przez Gazetę Bankową oraz otrzymał nagrodę w międzynarodowym konkursie „Retail Banker International” w kategorii „Najlepszy europejski bank detaliczny”.

Źródło: Alior Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.