Strona główna Wiadomości Alior Bank drugi rok z rzędu wśród najbardziej innowacyjnych banków na świecie

Alior Bank drugi rok z rzędu wśród najbardziej innowacyjnych banków na świecie

Alior Bank drugi rok z rzędu wśród najbardziej innowacyjnych banków na świecie

­­

Alior Bank po raz kolejny został finalistą „BAI-Finacle Global Banking Innovation Awards”, jednego z najważniejszych międzynarodowych konkursów w branży finansowej. Jury nominowało bank w kategorii „Innowacja w dziedzinie kanału dystrybucji” („Channel Innovation”) za wdrożenie procesu udzielania pożyczek całkowicie przez Internet.


Alior Bank otrzymał nominację w kategorii „Innowacja w dziedzinie kanału dystrybucji”
za wprowadzenie procesu pożyczki online. Dzięki temu rozwiązaniu klienci mogą skorzystać
z pożyczki jeszcze w trakcie robienia zakupów w Internecie, zaledwie w 90 sekund od złożenia wniosku. Decyzja o udzieleniu pożyczki zapada bez konieczności dostarczania czy podpisywania dokumentów, ponieważ weryfikacja zdolności kredytowej odbywa się całkowicie online. W trakcie pierwszych sześciu miesięcy działania usługi do banku wpłynęło ponad 185 000 wniosków online o pożyczkę.

 

Finalistami w kategorii „Innowacja w dziedzinie kanału dystrybucji” zostały także: turecki DenizBank oraz południowokoreański Hana Bank. Ostateczne wyniki konkursu będą ogłoszone podczas uroczystej gali, towarzyszącej konferencji „BAI Retail Delivery 2013” – najważniejszego wydarzenia w branży finansowej – która odbędzie się w dniach 5-7 listopada br. w Denver.

 

To już druga z rzędu nominacja do „BAI-Finacle Global Banking Innovation Awards” dla Alior Banku, który w 2012 roku jako pierwszy polski bank zwyciężył w kategorii „Przełomowe rozwiązanie” („Disruptive Innovation”) za wprowadzenie na rynek Alior Sync, wirtualnego banku nowej generacji, którego usługi dostępne są z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem bankowości internetowej, mobilnej oraz mediów społecznościowych.

Jury konkursu „BAI-Finacle Global Banking Innovation Awards” składa się z ekspertów
w dziedzinie bankowości z całego świata i wyróżnia banki, które wprowadzają innowacyjne rozwiązania zwiększające efektywność i rentowność oraz ułatwiające klientom korzystanie z ich usług.

 

Organizatorem konkursu jest Bank Administration Institute (BAI), największe i najbardziej renomowane stowarzyszenie zrzeszające instytucje finansowe, które od ponad 80 lat wpływa na kształt i rozwój światowej gospodarki, prowadząc i publikując badania, będące źródłem wszechstronnej wiedzy o bankowości.

Więcej informacji o konkursie na stronie: http://www.bai.org/globalinnovations/index

Źródło: Alior Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.