Strona główna Wiadomości 3000 bankomatów bez prowizji dla klientów PKO Banku Polskiego

3000 bankomatów bez prowizji dla klientów PKO Banku Polskiego

3000 bankomatów bez prowizji dla klientów PKO Banku Polskiego

Sieć bankomatów PKO Banku Polskiego liczy już ponad 3000 urządzeń, z których niemal wszystkie umożliwiają wypłatę gotówki przy użyciu aplikacji IKO. Oznacza to, że w 700 polskich miejscowościach klienci banku mogą wypłacać gotówkę bez prowizji, używając zarówno karty płatniczej, jak i telefonu.

PKO Bank Polski systematycznie rozbudowuje swoją sieć bankomatów, dbając o to, aby klienci mogli z nich korzystać w każdym dogodnym dla siebie miejscu. Ogółem bank posiada już ponad 3000 urządzeń, co daje mu 16-procentowy udział w rynku. Prawie 1400 bankomatów jest dostępnych w oddziałach PKO Banku Polskiego, pozostałych 1600 znajduje się natomiast w lokalizacjach zewnętrznych, takich jak m.in. lotniska, dworce, galerie handlowe, sądy, uczelnie wyższe czy siedziby urzędów gmin. W ramach współpracy z Jeronimo Martins Polska bank zainstalował bankomaty w ponad 220 sklepach sieci Biedronka.

Klienci PKO Banku Polskiego mogą wypłacać gotówkę bez prowizji również z bankomatów BZ WBK, co w sumie daje im sieć ponad 4000 urządzeń w całej Polsce.

Na początku marca bank udostępnił klientom aplikację do płatności mobilnych IKO, dzięki której za pomocą telefonu można płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych, dokonywać przelewów na numer telefonu odbiorcy, a także wypłacać gotówkę z bankomatów. To właśnie ta ostatnia funkcjonalność cieszy się największą popularnością – klienci wypłacili gotówkę telefonami z bankomatów PKO Banku Polskiego już ponad 60 tysięcy razy.

Ponadto pod koniec 2012 roku PKO Bank Polski rozpoczął instalację funkcji wpłatomatowej, która jest teraz dostępna w 179 bankomatach w całej Polsce i umożliwia klientom indywidualnym oraz klientom sektora MSP wpłatę gotówki na posiadany w PKO Banku Polskim rachunek. Klienci banku mogą dokonywać także gotówkowej spłaty zadłużenia karty kredytowej za pomocą tego urządzenia. Zarówno wpłaty gotówki na konto, jak i spłata karty kredytowej poprzez wpłatomat są operacjami, za które bank nie pobiera prowizji.

W bankomatach PKO Banku Polskiego można również doładować telefon komórkowy, zaś w ramach usługi DCC posiadacze kart Visa wydanych za granicą mogą wypłacać gotówkę w oparciu o kurs wymiany określony przez bank, czyli już w chwili wypłaty gotówki znają kurs wymiany waluty i kwotę obciążenia konta karty, co pozwala na pełną kontrolę środków.

Bank sukcesywnie dostosowuje również kolejne bankomaty do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących. Obecnie prawie 800 bankomatów jest już wyposażonych w gniazdo słuchawkowe z regulacją głośności oraz oprogramowanie do przekazywania komunikatów głosowych opisujących przebieg operacji i sposób jej obsługi przy użyciu klawiatury. Napisy w alfabecie Braille’a są umieszczone na klawiszach funkcyjnych przy klawiaturze, a także przy czytniku, drukarce potwierdzeń i w miejscu odbioru gotówki.

Bank posiada 20 bankomatów mobilnych wykorzystywanych w letnich i zimowych lokalizacjach sezonowych oraz podczas imprez kulturalnych – na przykład w sierpniu w Szczecinie, gdzie odbędzie się finał słynnych regat The Tall Ships Races 2013.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.