Strona główna Wiadomości 12 projektów lokalnych społeczności z szansą na 40 tys. zł od Banku BPH

12 projektów lokalnych społeczności z szansą na 40 tys. zł od Banku BPH

12 projektów lokalnych społeczności z szansą na 40 tys. zł od Banku BPH

Projekty edukacyjne oraz służące poprawie i ulepszeniu przestrzeni miejskich z Warszawy, Gdyni, Łodzi, Poznania, Szczyrku, Świdnika, Strykowa i Siekierek mają szansę na zdobycie 40 tys. zł w konkursie „Zmieniaj świat wokół siebie”, organizowanym przez Bank BPH. Zwycięzca zostanie wyłoniony w głosowaniu internautów, które potrwa do 11 lipca na stronie zmieniajswiat.pl.


Do trzeciej edycji konkursu „Zmieniaj świat wokół siebie” organizacje pozarządowe zgłosiły 12 projektów. Wśród nich znalazły się między innymi: propagowanie czytelnictwa poprzez stworzenie Odjazdowej Biblioteki – mobilnej biblioteki rowerowej w Łodzi, rewitalizacja patio przy jednej z warszawskich przychodni lekarskich, stworzenie przestrzeni do gier i zabaw podwórkowych w Strykowie czy stworzenie wielofunkcyjnego mebla miejskiego w Poznaniu.

 

Każdy z tych projektów ma szansę na zdobycie nagrody w wysokości 40 tys. zł od Banku BPH. Szczegółowe opisy wszystkich projektów znajdują się na stronie internetowej zmieniajswiat.pl.

Zwycięzcę wyłonią głosy internautów. Od 4 lipca do 11 lipca można głosować na wybrany projekt na stronie zmieniajswiat.pl. Zwycięzcę poznamy już 12 lipca.

 

Bank BPH już po raz trzeci jest organizatorem inicjatywy „Zmieniaj świat wokół siebie”. Jej celem jest wsparcie organizacji pozarządowych mających pomysł na naprawę, rewitalizację czy urozmaicenie miejsc, które w efekcie uatrakcyjnią lub unowocześnią przestrzeń publiczną, będą miały korzystny i trwały wpływ na relacje w lokalnych społecznościach. W pierwszej edycji konkursu zwyciężył projekt odnowienia warszawskiego neonu Kioskarz z lat 60. ubiegłego stulecia, zaś w kolejnej – projekt wykonania stylowych witryn sklepowych i szyldów dla zakładów rzemieślniczych znajdujących się przy ulicach Antoniego Abrahama oraz Starowiejskiej, jednej z najstarszych ulic w Gdyni.

Źródło: Bank BPH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.