Strona główna Wiadomości Zgoda KNF na objęcie przez Krzysztofa Kalickiego na stanowisko Prezesa Zarządu Deutsche Banku

Zgoda KNF na objęcie przez Krzysztofa Kalickiego na stanowisko Prezesa Zarządu Deutsche Banku

Zgoda KNF na objęcie przez Krzysztofa Kalickiego na stanowisko Prezesa Zarządu Deutsche Banku

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) na posiedzeniu w dniu 29 października jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Krzysztofa Kalickiego na stanowisko Prezesa Zarządu połączonego Banku, który powstanie w wyniku integracji Deutsche Bank Polska S.A. oraz Deutsche Bank PBC S.A. Połączenie banków zaplanowane jest na koniec stycznia 2014 r.

 

Powołanie Krzysztofa Kalickiego na stanowisko Prezesa Zarządu powstałego w wyniku połączenia Deutsche Bank Polska S.A., nastąpi ze skutkiem na dzień integracji obu instytucji. Równocześnie intencją Grupy Deutsche Bank jest powołanie Leszka Niemyckiego, obecnego Prezesa Deutsche Bank PBC S.A., na stanowisko Wiceprezesa Zarządu połączonego Banku.

 

Na początku września br. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie zezwoliła na połączenie Deutsche Bank Polska S.A. oraz Deutsche Bank PBC S.A. W wyniku integracji prawnej i organizacyjnej powstanie uniwersalny bank kierujący kompleksową ofertę produktów i usług do Klientów indywidualnych, biznesowych, korporacyjnych, jak
i instytucjonalnych. Strategia połączonego Banku stanowić będzie kontynuację kierunków realizowanych dotychczas przez Deutsche Bank Polska i Deutsche Bank PBC.

 

Dr hab. Krzysztof Kalicki jest doktorem ekonomii (studia magisterskie, doktorat i habilitacja w Szkole Głównej Planowania i Statystyki – obecnie Szkoła Główna Handlowa). Od 1 stycznia 2003 zajmuje stanowisko Prezesa Zarządu Deutsche Bank Polska S.A. oraz Szefa Grupy Deutsche Bank w Polsce. Od 1 sierpnia 1998 do 31 grudnia 2002 był Członkiem Zarządu Deutsche Bank Polska S.A., w latach 1996-1998  sprawował funkcję I Wiceprezesa Zarządu Banku Pekao S.A. Od października 1990 do grudnia 1996 pracował w Ministerstwie Finansów – do stycznia 1992 jako Doradca Ministra Finansów, następnie – Dyrektor Departamentu Zagranicznego, a od czerwca 1994 – Sekretarz Stanu, I Zastępca Ministra Finansów. W latach 1976-2001 był pracownikiem Katedry Finansów Międzynarodowych Szkoły Głównej Handlowej. Od 2007 do maja 2013 pełnił funkcję Wiceprezesa Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Obecnie dr hab. Krzysztof Kalicki sprawuje funkcję Przewodniczącego Klubu Finansistów Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.  Jest także członkiem Rady Nadzorczej Deutsche Bank PBC S.A. i DB Securities S.A. oraz Rady Nadzorczej Związku Banków Polskich. W ramach działalności dydaktycznej i naukowej Krzysztof Kalicki jest profesorem w Akademii Leona Koźmińskiego. Jest także autorem ponad 100 publikacji w języku polskim, angielskim i niemieckim; m.in. „Teoria i polityka kursu walutowego”, „Pieniądz a bilans płatniczy”, „Przedsiębiorstwo na rynku międzynarodowym”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.