Strona główna Wiadomości Zdolni studenci w innowacyjnym programie Banku Zachodniego WBK

Zdolni studenci w innowacyjnym programie Banku Zachodniego WBK

Zdolni studenci w innowacyjnym programie Banku Zachodniego WBK

Ruszył program Ambasadorzy Banku Zachodniego WBK dla studentów najlepszych polskich uczelni. Prowadzona w nowoczesnej formule inicjatywa ma włączyć młodych do bankowych projektów oraz promować BZ WBK w środowisku akademickim jako lidera bankowości w Polsce.


Angażując się w projekt studenci rozwiną swoją wiedzę i umiejętności z bankowości, zarządzania oraz fintech pod okiem ekspertów banku. Osoby uczestniczące w programie będą pełnić rolę przedstawicieli banku w środowisku akademickim, angażując studentów w innowacyjne projekty będą współtworzyć pozytywny wizerunek Banku Zachodniego WBK jako pracodawcy. Ważnym zadaniem ambasadorów jest wsparcie aktywności banku na ich uczelni, takich jak udział w targach pracy, organizacja konferencji, szkoleń, czy dni otwartych. Projekt obejmuje też pracę nad koncepcją ogólnopolskiego konkursu dla organizacji studenckich.

 

Zamysł powstanie w trakcie 7 spotkań prowadzonych w formule Design Thinking. Jest to metoda tworzenia innowacyjnych rozwiązań w oparciu o analizę oraz zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników.

 

Cieszymy się ze startu projektu ambasadorskiego Banku Zachodniego WBK. Współpraca ze studentami jest dla nas ważna ze względu na kreatywność młodych oraz ich chęć zdobycia nowych doświadczeń – mówi Michał Lewczuk, menedżer Zespołu Employer Brandingu i Praktyk z Banku Zachodniego WBK. – Przez najbliższy rok będziemy współpracować z najzdolniejszymi studentami uczelni wyższych przy realizacji projektów promujących bank wśród osób zainteresowanych bankowością, ekonomią, IT i nowymi technologiami – dodaje.

 

Ogólnopolski konkurs dla organizacji studenckich to pierwsza tego typu propozycja dla środowiska akademickiego. Oparty na koncepcji crowdsourcingu, będzie polegał na wyłonieniu organizacji, która przygotuje najciekawszy pomysł na realizację gry biznesowej skierowanej do studentów z kierunków IT, ekonomii i finansów. Celem gry ma być promowanie świadomego zarządzania finansami osobistymi. Wypracowane rozwiązania z wykorzystaniem nowych technologii będą wykorzystywane przez studentów do zarządzania swoim portfelem, m.in. w formie aplikacji, która powstanie podczas planowanego hackatonu. Zadaniem ambasadorów jest opracowanie wizji konkursu, jego promowanie na uczelniach oraz dotarcie do organizacji studenckich, zainteresowanych udziałem i realizacją gry.

 

Dodatkowo Bank Zachodni WBK zapewnia wsparcie finansowe oraz merytoryczne dla organizacji ambasadora i wyposaża go w narzędzia mobilne, ułatwiające pracę oraz komunikację między uczestnikami a koordynatorami programu.

 

Bank poszukiwał kandydatów na ambasadorów na 11 uczelniach wyższych w 7 miastach Polski: Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Spośród studentów kierunków ekonomicznych i finansowych, działających w organizacjach i kołach naukowych, wybrano 19 osób. Program potrwa do czerwca 2017 roku.

 

Bank Zachodni WBK posiada ponad 650 oddziałów w całej Polsce, do których zatrudniane są osoby wiążące swoją karierę z profesjonalną obsługą klientów i utrzymywaniem z nimi długofalowych relacji. Studenci mogą odbywać praktyki w bankowości detalicznej w oddziałach w całym kraju. Równocześnie działania rekrutacyjne prowadzone są do biur centrali w Poznaniu, Wrocławiu, Lublinie i Warszawie. Aby przybliżyć młodym charakter organizacji oferowane są staże i praktyki m.in. w bankowości korporacyjnej, globalnej, zarządzania ryzykiem kredytowym, dziale prawnym czy IT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.