Strona główna Wiadomości Zagłosuj w Konkursie dla SKO

Zagłosuj w Konkursie dla SKO

Zagłosuj w Konkursie dla SKO

Konkurs dla SKO, w którym PKO Bank Polski nagradza najlepsze szkoły podstawowe angażujące się w działania związane z edukacją finansową zakończy się w połowie września. W tym roku do udziału zgłosiło się ponad pół tysiąca placówek z całego kraju.


Ich zadaniem było przygotowanie elektronicznej prezentacji obrazującej aktywność w ramach programu SKO. Do etapu krajowego zakwalifikowano 11 prac. Oprócz komisji konkursowej mogą je oceniać także użytkownicy internetu. Ich głosy oddane przez platformę  sko.edu.pl/konkurs/ zdecydują o przyznaniu Nagrody Internautów w wysokości 10 tys. zł.

 

Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego to unikalny na rynku, innowacyjny i kompleksowy program edukacyjny dla dzieci w wieku 5-13 lat. Obejmuje on m.in. naukę oszczędzania, podstawy bankowości, ekonomii, przedsiębiorczości oraz ekologii i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do realizacji tych celów, SKO wykorzystuje nowoczesne narzędzia: serwis sko.pkobp.pl, który pozwala m.in. zakładać wirtualne skarbonki, zdobywać specjalne odznaki i sprawdzać stan SKO Konta dla Ucznia oraz platformę blogową dla szkół należących do SKO – SzkolneBlogi.pl.

 

Od ponad 50 lat PKO Bank Polski organizuje Konkurs dla SKO, w którym nagradza szkoły wyróżniające się zaangażowaniem w edukację ekonomiczną i naukę przedsiębiorczości najmłodszych. Spośród ponad 500. szkół biorących udział w etapie regionalnym, wyróżniono aż 361 placówek, przyznając im nagrody I, II i III stopnia (odpowiednio 3, 2 i 1 tys. zł). W sumie na nagrody w tym etapie, PKO Bank Polski przeznaczył ponad 430 tys. zł.

Do etapu krajowego zostało zakwalifikowanych 11 najlepszych szkół. Trzy spośród nich mogą otrzymać odpowiednio: 20 tys. zł, 15 tys. zł i 10 tys. zł. Swoją nagrodę, o wartości 10 tys. zł przyznają także internauci sko.edu.pl/konkurs/. Wyniki tegorocznego konkursu zostaną ogłoszone w połowie września.  

 

Prowadzone w oparciu o kompleksowe i innowacyjne produkty działania edukacyjne uzupełniają dedykowane najmłodszym wydawnictwa. Aby przybliżyć dzieciom świat finansów, Bank wydaje kwartalnik „Brawo Bank” realizujący ideę „uczyć bawiąc”. Ponadto dla dzieci przeznaczone są atrakcyjne publikacje (dostępne zarówno w wersji internetowej jak i drukowanej), które w ciekawy sposób wyjaśniają zagadnienia związane m.in. z nowoczesną bankowością, ekologią i przedsiębiorczością. Niebawem Bank udostępni najmłodszym broszurę o zdrowym odżywianiu oraz niemarnowaniu jedzenia. Dla nauczycieli-Opiekunów SKO dostępne są scenariusze lekcji objęte patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz większości kuratoriów oświaty.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.