Strona główna Wiadomości Wrocław pobiegnie nocą z PKO Bankiem Polskim

Wrocław pobiegnie nocą z PKO Bankiem Polskim

Wrocław pobiegnie nocą z PKO Bankiem Polskim

W nocy z 17 na 18 czerwca zawodnicy przemierzą najpiękniejsze zakątki Wrocławia w nocnej aurze. Motywem przewodnim 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu będzie film i muzyka filmowa. Zachęcamy uczestników do udziału w akcji charytatywnej na rzecz 15-letniej Zuzi, która porusza się na wózku.  


5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton wystartuje 17 czerwca o godz. 22.00 z al. Paderewskiego. Meta znajduje się na terenie Stadionu Olimpijskiego. Bieg w stolicy Dolnego Śląska ma jedną pętlę prowadzącą przez najatrakcyjniejsze części miasta, m.in. słynne wrocławskie mosty. W tym roku motywem przewodnim będzie film i muzyka filmowa. Wzdłuż trasy odtwarzane będą znane z kinowych ekranów kompozycje, a dla widzów i zawodników przygotowane zostanie kino plenerowe. Imprezie będzie towarzyszył PKO Wieczorny Bieg Rodzinny im. Jerzego Witkowskiego. W ubiegłym roku do mety wrocławskiego półmaratonu dotarło 9 357 zawodników.

 

Sponsorem tytularnym wydarzenia jest PKO Bank Polski, który wspiera także 35. PKO Wrocław Maraton zaplanowany na 10 września. Koszulki do tych biegów przygotowała firma 4F, partner techniczny programu biegowego Banku. W pakietach 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu uczestnicy otrzymają też od PKO Banku Polskiego kartę pierwszej pomocy. Znajduje się na niej prosty schemat udzielania pierwszej pomocy, a na odwrocie miejsce na dane biegacza, niezbędne w sytuacji zagrożenia jego życia. Na półmaratonie zawodnikom będą towarzyszyli ambasadorowie „PKO Biegajmy razem”: Karolina Gorczyca i Paweł Januszewski.

 

Po raz kolejny jesteśmy partnerem wrocławskich biegów, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. PKO Nocny Wrocław Półmaraton to wydarzenie niezwykłe, ponieważ łączy sport z pięknem naszego miasta nocą. Tym razem na trasie czeka wiele atrakcji, również dla kibiców. Trzymam kciuki za zawodników i zachęcam ich do udziału w akcji charytatywnej na rzecz Zuzi – mówi Dominika Cebrat, dyrektor Biura Wsparcia Sprzedaży i Analiz PKO Banku Polskiego we Wrocławiu.

 

Pokonując półmaraton będzie można pomóc 15-letniej Zuzi. Dziewczynka urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym czterokończynowym i porusza się na wózku. Szansą dla niej na lepsze funkcjonowanie i samodzielne poruszanie się jest operacja rizotomii grzbietowej, na którą zbierane są środki. Zuzia jest podopieczną Fundacji „Słoneczko”. Dziewczynka planuje wziąć udział w biegu. Od kilku lat uczestniczy w imprezach biegowych – jest pchana na wózku i na koniec wstaje sama, aby przekroczyć linie mety. Prowadzi również profil na Facebooku „Biegam By Móc Biegać”.

 

Zaangażowanie uczestników zawodów, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Zuzi” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zabieg dziewczynki. Kartki będzie można odbierać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów (Stadion Olimpijski, Hala Wielofunkcyjna AWF Wrocław przy al. I. J. Paderewskiego 35): w piątek 16 czerwca w godz. 14.00-22.00 oraz w sobotę 17 czerwca godz. 9.00-21.00.

 

Podczas wszystkich imprez biegowych sponsorowanych przez PKO Bank Polski organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ubiegłym roku 4444 zawodników czwartej edycji PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu włączyło się w akcję na rzecz półrocznej Oliwki, która urodziła się ze złożoną wadą serca oraz niedorozwojem tętnic płucnych. Dziewczynka otrzymała od Fundacji PKO Banku Polskiego środki na operację we Włoszech. Od 2013 r. odbyło się 277 takich akcji, w których wzięło udział ponad 100 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 297 beneficjentów kwotą ponad 3,9 mln zł. 

 

Bank zaprasza także na ogólnopolską sztafetę charytatywną w 12 miastach – 3. PKO Bieg Charytatywny, który odbędzie się 16 września, również we Wrocławiu. W zeszłym roku zawodnicy przebiegli na Stadionie AWF Wrocław 2 513 okrążeń. Uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. Zapisy wystartują na początku września. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.