Strona główna Wiadomości Wolontariusze Citi Handlowy Społecznie aktywni

Wolontariusze Citi Handlowy Społecznie aktywni

Wolontariusze Citi Handlowy Społecznie aktywni

Program Wolontariatu Pracowniczego w firmach, w których zaangażowane jest Citigroup w Polsce, czyli Citi Handlowy oraz Citibank International PLC i  Citibank Europe PLC jest największym programem tego typu w Polsce. Teraz rusza z nową inicjatywą „Społecznie aktywni”. To akcja skierowana do pracowników banku uprawiających sport – na początek, miłośników biegania, którzy chcą swoją pasją pomóc potrzebującym. Każdy przebiegnięty kilometr to wsparcie finansowe konkretnego społecznego celu.

Wielu spośród pracowników Citi to miłośnicy biegania, jednocześnie bardzo zaangażowani w wolontariat pracowniczy w ramach projektów na rzecz lokalnych społeczności. Bieganie staje się w Polsce w ostatnich latach bardzo popularne. Właśnie dlatego zainicjowaliśmy projekt „Społecznie aktywni”, który łączy  pasję sportową naszych pracowników z działaniami charytatywnymi  – mówi pomysłodawca i współautor projektu, Paweł Zegarłowicz, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu Citi Handlowy.

– Energia i pasja pracowników banku i spółek Citi to także aktywność sportowa w czasie wolnym od pracy. Już od dłuższego czasu zastanawialiśmy się, jak połączyć przyjemność płynącą z czynnego uprawiania sportu z pracą na rzecz lokalnych społeczności. Idealnym rozwiązaniem okazał się wolontariat pracowniczy, w ramach którego zachęcamy pracowników do uczestnictwa w przedsięwzięciach sportowych, do których należą m.in. imprezy biegowe. To właśnie sportowe pasje i zaangażowanie naszych wolontariuszy-biegaczy sprawiają, że wybiegane kilometry zamieniają się w realne kwoty, dzięki którym możemy wyremontować małą wiejską szkołę albo zorganizować wycieczkę dla dzieci z domu dziecka – mówi Krzysztof Kaczmar, prezes zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

Nowy projekt „Społecznie aktywni” zakłada, że za każdy przebiegnięty przez pracownika Citi Handlowy kilometr Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy przeznaczy na realizację wskazanego projektu społecznego kwotę 5 zł. Pomysły na projekt społeczny zgłaszają wolontariusze do Zespołu Programu Wolontariatu Pracowniczego.  Spośród puli zgłoszonych pomysłów wolontariusze wybierają projekt, na rzecz którego zadeklarują bieg oraz późniejsze zaangażowanie wolontariackie w jego realizację.

Pierwsza odsłona inicjatywy „Społecznie aktywni” skierowana jest do biegaczy, ale w planach są kolejne, w których będą mogli się wykazać również miłośnicy innych dyscyplin sportowych.

„Społecznie aktywni” to nie pierwsza tego typu akcja, w którą angażuje się Citi Handlowy. W zeszłym roku pracownicy Citi (banku Citi Handlowy i spółek Citi w Polsce) wzięli udział w 34 edycji Maratonu Warszawskiego. 18-osobowa grupa pokonała całą trasę maratonu czyli 42,195 km. Maratończycy przebiegli wówczas na rzecz dzieci z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Brzeziu.

Źródło: Citi Handlowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.