Strona główna Wiadomości Wolontariusze BPH i projekt wspomagania rozwoju dziecka

Wolontariusze BPH i projekt wspomagania rozwoju dziecka

Wolontariusze BPH i projekt wspomagania rozwoju dziecka

Wolontariusze Banku BPH, wspólnie z podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Gnieźnie, zbudowali komputer służący do wczesnego wspomagania rozwoju dzieci.

 

Założeniem projektu „Dotknij zmysłów” było zbudowanie przez Wolontariuszy Banku BPH i dzieci z lekką niepełnosprawnością intelektualną komputera, który ma służyć jako pomoc dydaktyczna w zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju dzieci. Budowa komputera od podstaw była dla podopiecznych ośrodka formą edukacji informatycznej, a jednocześnie prospołecznej.

 

Wolontariusze przeprowadzili prezentację i quiz dla dzieci, a następnie zmontowali komputer z zakupionych wcześniej podzespołów. Aby w pełni zaangażować i edukować podopiecznych ośrodka, wszystkie etapy prac były szczegółowo omawiane. Wolontariusze zainstalowali na komputerze system operacyjny oraz specjalistyczne oprogramowanie do wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

 

– Niezwykły, angażujący i mobilizujący projekt, bo przypomnijmy, że brały w nim udział dzieci niepełnosprawne. Jest to również ogromna pomoc dla szkoły – zakup komputera na potrzeby wczesnego wspomagania rozwoju naszych podopiecznych nie byłby możliwy w najbliższych latach. Dzieci były szczęśliwe, że mogły uczestniczyć w montażu komputera i poznać nowinki techniczne. Projekt ten to wreszcie budowanie świadomości i odpowiedzialności prospołecznej. Szczere podziękowania dla wszystkich wolontariuszy za ich czas, zaangażowanie i serce – powiedziała Ilona Prus, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 Specjalnej w Gnieźnie przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

 

Projekt „Dotknij zmysłów” to jedna z inicjatyw wyłonionych w ramach „Wiosny z GE Volunteers” – corocznego konkursu na najlepsze projekty charytatywne, przeprowadzane w ramach wolontariatu pracowniczego Banku BPH. Autorzy najciekawszych inicjatyw otrzymują od banku granty umożliwiające ich realizację. W tym roku pracownicy centrali i oddziałów zgłosili aż 50 projektów, spośród których wybrano piętnaście inicjatyw w jedenastu miastach w Polsce. W sumie w realizację projektów wolontariackich w ramach „Wiosny z GE Volunteers” zaangażuje się ponad 500 pracowników Banku BPH.

Źródło: Bank BPH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.