Wolontariusze Banku BPH pomagają młodzieży z Hufca Pracy w Skierniewicach

W ramach projektu charytatywnego „Lepsze jutro” pracownicy Banku BPH przeprowadzili cykl warsztatów edukacyjnych dla młodzieży uczęszczającej do Hufca Pracy w Skierniewicach, a także zaopatrzyli placówkę w sprzęt komputerowy i sportowy.

 

Projekt „Lepsze jutro” to jedna z inicjatyw wyłonionych w ramach „Wiosny z GE Volunteers” – corocznego konkursu na najlepsze projekty charytatywne, przeprowadzane w ramach wolontariatu pracowniczego Banku BPH.

 

 

Założeniem projektu „Lepsze jutro” było przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i wyrównanie szans podopiecznych Hufca Pracy w Skierniewicach poprzez przekazanie wiedzy finansowo-bankowej, a także zakup sprzętów niezbędnych do edukacji szkolnej. Wolontariusze zaopatrzyli wychowanków Hufca w laptop z projektorem i materiały szkolne, a także zakupili materiały żywnościowe i stół do tenisa stołowego z rakietkami i piłeczkami.

 

W ramach projektu wolontariusze Banku BPH przeprowadzili w maju cykl warsztatów edukacyjnych dla wychowanków skierniewickiego Hufca Pracy. Poznali oni zasady funkcjonowania banku, a także dowiedzieli się, w jaki sposób szybko załatwić podstawowe sprawy bankowe m. in. jak wypełniać druki bankowe, w jaki sposób obliczać oprocentowanie kredytów i lokat oraz na co zwracać uwagę nawiązując relacje z instytucjami finansowymi. Jest to kolejna inicjatywa banku na rzecz edukacji finansowej społeczeństwa. Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem młodzieży
i uwidoczniły potrzebę organizowania tego typu przedsięwzięć w przyszłości.

Finałem projektu „Lepsze jutro” była zorganizowana przez wolontariuszy wycieczka delegacji młodzieży

z Hufca do centrali Banku BPH w Warszawie, gdzie odbyła się ostatnia z cyklu lekcja połączona ze spotkaniem z Richardem Gaskinem – Prezesem Zarządu Banku, oraz Wiceprezesami Zarządu: Andrasem Bende i Grzegorzem Jurczykiem. W trakcie spotkania młodzież miała okazję dowiedzieć się m.in. jak zostać bankowcem, jak wyglądają ścieżki kariery Prezesów i kto prowadzi ich budżety domowe. Po spotkaniu młodzież udała się do Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Jak stwierdził Andrzej Hycak, Komendant Hufca Pracy 5-23 w Skierniewicach: – Idea organizacji finansów osobistych i rodziny jest niezwykle ważna. Dzięki cyklowi warsztatów nasi wychowankowie zdobyli wiedzę z podstaw bankowości oraz roli banku w codziennym życiu, i na pewno wykorzystają ją w przyszłości.

 

„Wiosna z GE Volunteers” to coroczny konkurs pracowników Banku BPH na najlepsze projekty charytatywne. Autorzy najciekawszych inicjatyw otrzymują od banku granty umożliwiające ich realizację. W tym roku pracownicy centrali i oddziałów banku zgłosili aż 50 projektów, spośród których wybrano piętnaście inicjatyw w jedenastu miastach w Polsce. W sumie w realizację projektów wolontariackich zaangażuje się ponad 500 pracowników Banku BPH.

Źródło: Bank BPH

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.