W listopadzie najwyższy wynik wypracował BPH Akcji Globalny

W listopadzie najwyższy wynik wypracował BPH Akcji Globalny oraz kolejny miesiąc z rzędu fundusze surowcowe BPH Superior Rynków Surowców oraz BPH Globalny Żywności i Surowców.

W listopadzie najwyższą stopę zwrotu w wysokości 7,89%, wśród funduszy BPH TFI wypracował BPH Akcji Globalny. Wynik ten pozwolił subfunduszowi zająć wysokie 1 miejsce na 31 funduszy w grupie funduszy akcji zagranicznych globalne rynki rozwinięte. Jak wyjaśnia Jarosław Lis, Dyrektor Biura Aktywów akcyjnych: Trumpolina po zaskakujących wynikach wyborów prezydenckich w USA przyniosła wzrosty na amerykańskim parkiecie i pojawienie się nowych rekordowych poziomów indeksów obecnej hossy. Indeks S&P500 wzrósł w skali miesiąca o 3,42%. Gorzej radziły sobie giełdy w Europie, które zakończyły listopad symbolicznymi zmianami. W efekcie globalny indeks MSCI World wzrósł w listopadzie o 1,25%. Subfundusz Akcji Globalnych zyskał na wartości 7,98% osiągając bardzo dobry wynik na tle konkurencji.

Tuż za nim z wynikiem 3,25% oraz 3,07% uplasowały się BPH Superior Rynków Surowców oraz BPH Globalny Żywności i Surowców. Jak komentuje Michał Sikorski: To był dobry miesiąc dla rynku surowców. Indeks CRB wzrósł w trakcie miesiąca o 1,63%. Dobre zachowanie metali (miedź +18,8%) to nie tylko efekt wyniku wyborów w USA, ale również poprawa wskaźników wyprzedzających koniunktury w strefie Euro i USA a także, silny popyt na surowce płynący z Chin, jak i słabsze dane produkcyjne płynące ze spółek wydobywczych, obniżających prognozy wydobycia na bieżący i przyszły rok, co istotnie zmniejsza ryzyko wystąpienia nadpodaży na wybranych surowcach. Oprócz metali bardzo dobrze zachował się segment ropny dzięki osiągniętemu porozumieniu krajów OPEC, które wbrew wcześniejszym obawom osiągnęły konsensus co do cięcia produkcji w sumie o 1,5 mln baryłek ropy dziennie.

 

BPH TFI

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.