Strona główna Wiadomości Udany I kwartał w mLeasing i koncentracja na segmencie MSP

Udany I kwartał w mLeasing i koncentracja na segmencie MSP

Udany I kwartał w mLeasing i koncentracja na segmencie MSP

Pierwsze trzy miesiące 2015 roku zakończyły się dla mLeasing 13% wzrostem wartości umów leasingowych w porównaniu z końcem 2014 roku. Na koniec marca 2015 ich wartość wyniosła 696,6 mln złotych wobec 616,5 mln złotych w poprzedzającym kwartale.

 

Spółka mLeasing odnotowała także w I kwartale br. 20% wzrost zysku brutto, który wniósł 15,6 mln zł. Liczba zwartych umów rok do roku jest wyższa o 14,8% – w I kwartale 2014 wyniosła 3 944, w I kwartale 2015 – 4 527. Kwartał do kwartału mLeasing odnotował też 5,2% wzrost w segmencie pojazdów, podczas gdy cały sektor w analogicznym okresie zmalał o 1,4%.

 

–  Stabilny rozwój mLeasing w I kwartale 2015 pozwolił nam na zwiększenie udziału w rynku z poziomu 6,2% do 6,6%. Rynek w samochodów osobowych zmniejszył się o 7,5%, a mLeasing utrzymał poziom liczby zawieranych transakcji – pomimo braku możliwości pełnego odpisu VAT. W nadchodzących kwartałach mLeasing będzie kontynuował rozwój w sektorze małych i średnich firm. Istotnym czynnikiem wzrostu jest tu ustrukturyzowana i bliska współpraca z siecią oddziałów mBanku. – mówi Cezary Raczyński, wiceprezes mLeasing.

 

– Po stronie procesów mLeasing kontynuować będzie natomiast wzmacnianie relacji z dostawcami maszyn, urządzeń oraz pojazdów, a także prace nad dalszym uproszczeniem procedur. W latach 2009-2014 już co trzecie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwo w Polsce skorzystało z leasingu. Jednak w porównaniu do krajów Unii Europejskiej, wciąż jest ogromne pole do rozwoju w tym obszarze. – dodaje Cezary Raczyński, wiceprezes mLeasing.

 

W strategie stabilnego rozwoju wpisuje się również współpraca z nowym partnerem ubezpieczeniowym, którym od kwietnia br. została grupa AXA

Źródło: mBank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.