Strona główna Wiadomości Ubezpieczenia dla małych i średnich przedsiębiorstw w Deutsche Bank PBC

Ubezpieczenia dla małych i średnich przedsiębiorstw w Deutsche Bank PBC

Ubezpieczenia dla małych i średnich przedsiębiorstw w Deutsche Bank PBC

Deutsche Bank PBC we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń Europa S.A. wprowadził do oferty skierowanej dla małych i średnich przedsiębiorstw Pakiet „Easy Business” obejmujący ubezpieczenie ochrony prawnej wraz z assistance informacji prawnej. Do oferty Bank wprowadził również Pakiet „Bezpieczna Firma” zawierający ubezpieczenie nieruchomości, w której prowadzona jest działalność gospodarcza.

 

Pakiet „Easy Business” to Ubezpieczenie Ochrony Prawnej przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw, posiadających kredyt obrotowy (odnawialny lub nieodnawialny), kredyt inwestycyjny lub kredyt w rachunku bieżącym w Deutsche Bank PBC. W praktyce oznacza ono zwrot kosztów procesu sądowego, postępowania egzekucyjnego oraz kosztów notarialnych w sytuacji powstania sporu prawnego związanego z prowadzoną przez przedsiębiorcę działalnością gospodarczą. W sytuacji gdy firma już współpracuje z własnym prawnikiem, towarzystwo ubezpieczeń zaakceptuje prawnika wskazanego przez przedsiębiorcę i pokryje koszty jego wynagrodzenia. Z ubezpieczenia wykluczone są jednak spory związane z życiem prywatnym przedsiębiorcy, jak również spory pomiędzy wspólnikami spółki, a spółką. Miesięczna składka ubezpieczeniowa wynosi 48,23 PLN. Maksymalna suma ubezpieczenia to 40.000 PLN.

 

W ramach ubezpieczenia ochrony prawnej „Easy Business” firma otrzymuje również szeroką pomoc prawną między innymi w zakresie opracowania umów, w sprawach karnych, prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, stosunków najmu oraz wielu innych, które na co dzień spotyka przedsiębiorca w swojej działalności.

 

Assistance informacji prawnej pozwala firmom korzystać z telefonicznych konsultacji prawnych związanych z prowadzoną przez nie działalnością gospodarczą. Porady prawne świadczone są w ramach współpracy z TU Europa S.A. Konsultacji udzielają prawnicy z uprawnieniami radcy prawnego lub adwokata, z którymi kontakt telefoniczny lub mailowy możliwy jest od poniedziałku do niedzieli w godz. 9.00 – 21.00. W zależności od charakteru zgłoszonego problemu, ubezpieczony otrzymuje informację prawną w trakcie rozmowy telefonicznej, natomiast w sprawach wymagających sporządzenia opinii prawnej zwykle odpowiedź udzielana jest już następnego dnia lub w ciągu kilku dni, jeżeli wystąpi konieczność przedstawienia dodatkowych dokumentów.

 

– Pakiety „Easy Business” oraz „Bezpieczna Firma” to pierwsze produkty z całej gamy rozwiązań dla małych i średnich przedsiębiorstw, nad którymi obecnie pracujemy. Naszym celem jest wspieranie przedsiębiorców w ich codziennej działalności dzięki szerokiemu wachlarzowi usług, pozwalających jeszcze efektywnej zarządzać firmą. W ramach pakietu „Easy Business” oferujemy firmom profesjonalną pomoc prawną, natomiast, pakiet „Bezpieczna Firma” to ubezpieczenie kredytowanej nieruchomości, w której przedsiębiorca prowadzi działalność – mówi Andrzej Krzemiński, wiceprezes Zarządu Deutsche Bank PBC.


Pakiet „Bezpieczna Firma” to ubezpieczenie nieruchomości skierowane do przedsiębiorstw zawierających umowy kredytu obrotowego (odnawialnego lub nieodnawialnego), kredytu inwestycyjnego lub kredytu w rachunku bieżącym. Ubezpieczenie pozwala objąć ochroną ubezpieczeniową nieruchomość, w której przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą i która została wskazana przez firmę jako zabezpieczenie udzielanego kredytu. Nieruchomość (w trakcie budowy jak również wybudowana) wraz z jej stałymi elementami jest objęta ubezpieczeniem od ognia i innych zdarzeń losowych. Składka ubezpieczeniowa wynosi 0,09% wartości zabezpieczenia za rok z góry.

 

– Rozbudowa oferty ubezpieczeniowej dla sektora MSP, który jest motorem polskiej gospodarki, ma wpływ na zdolność i późniejszą chęć przedsiębiorców do korzystania z innych produktów finansowych umożliwiających im szybszy rozwój – mówi Marat Nevretdinov, wiceprezes TU Europa S.A. – Na rozwiniętych rynkach ubezpieczeniowych od dawna funkcjonują zróżnicowane produkty chroniące przedsiębiorców przed szeregiem ryzyk. Produkt stworzony we współpracy TU Europa z Deutsche Bank PBC korzysta z najlepszych wzorców i niesie realną ochronę dla przedsiębiorców na wypadek nieprzewidzianych problemów związanych z prowadzeniem biznesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.