Strona główna Wiadomości Stanowisko FM Banku PBP SA w sprawie nowego inwestora

Stanowisko FM Banku PBP SA w sprawie nowego inwestora

Stanowisko FM Banku PBP SA w sprawie nowego inwestora

FM Bank PBP SA z dużym zadowoleniem i satysfakcją przyjmuje decyzję swojego dotychczasowego właściciela, funduszu Abris Capital, o podpisaniu z brytyjskim funduszem private equity AnaCap umowy, której celem jest sprzedaż większościowego pakietu akcji w banku, po spełnieniu opisanych w umowie warunków (w tym, między innymi, uzyskaniu zgody KNF).

 

Taki inwestor, jak AnaCap to dla naszego banku doskonały wybór – dowodzą tego dotychczasowe doświadczenia AnaCap, jak i lista jego obecnych i byłych spółek portfelowych. To idealny właściciel dla FM Banku PBP, natomiast FM Bank PBP to, z punktu widzenia AnaCap, wyjątkowo trafny decyzja inwestycyjna.

 

Fundusz AnaCap to instytucja posiadająca ogromne doświadczenie w inwestowaniu w nowopowstałe podmioty sektora finansowego, tzw. start-upy i mogąca pochwalić się wymiernymi sukcesami. Na przykład bank Aldermore, jedna ze spółek portfelowych AnaCap, to nie tylko ważny podmiot na brytyjskim rynku finansowym, ale jeden z prekursorów nowego trendu w tamtejszym sektorze bankowym. Mowa o coraz bardziej widocznej grupie tzw. challenger banks – nowatorskich instytucji finansowych skutecznie podważających dotychczasową dominację konserwatywnych grup bankowych i ich praktyk biznesowych.

 

Podobny cel przyświeca FM Bankowi PBP, właścicielowi marek handlowych BIZ Bank i Bank SMART: naszą ambicją jest, aby – dzięki wprowadzaniu przełomowych innowacji oraz wspieraniu śmiałych przedsięwzięć biznesowych – rzucić wyzwanie dotychczasowym rozwiązaniom i zmienić oblicze współczesnej bankowości w taki sposób, aby najlepiej zaspokajać zmieniające się potrzeby coraz bardziej wymagających klientów.

 

– Taki partner, jak AnaCap, to wymarzony inwestor dla FM Banku PBP – powiedział prezes Zarządu Sławomir Lachowski zauważając, że chociaż na liście chętnych na zakup FM Banku PBP znalazły się same renomowane instytucje finansowe, to wybór AnaCap jest dla wszystkich wyborem optymalnym. Dodał, że decyzja funduszu, aby zainwestować w FM Bank PBP, jest jednocześnie dowodem, że doceniony został nasz model biznesowy i zaplanowana na najbliższe lata ścieżka rozwoju.

 

– Jesteśmy przekonani, że taki inwestor, jak AnaCap, zapewni bankowi niezależność i zagwarantuje dalszy dynamiczny rozwój oraz zrealizowanie naszego celu strategicznego aby w ciągu następnych kilku lat stać się średniej wielkości bankiem notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – powiedział.

 

cony wynosi 308 907 000 zł.

Źródło: FM Bank PBP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.